نرم افزار و برنامه ها

یوتوب موزیک احتمالاً قابلیت ساخت فهرستی از آهنگ‌ها با هوش مصنوعی را فراهم می‌کند


به نظر می‌رسد که گوگل درحال آزمایش یک قابلیت جدید هوش مصنوعی برای یوتوب موزیک است. با این قابلیت، شما می‌توانید با واردکردن پرامپت، یک ایستگاه رادیویی سفارشی برای خود بسازید که شامل پلی‌لیستی از آهنگ‌ها خواهد بود. این قابلیت توسط کاربری در ردیت مشاهده شده و ظاهراً برای تعداد محدودی از کاربران در دسترس است.

انتظار می‌رود هنگامی که این ویژگی برای کاربران فعال شد، گزینه‌ «Ask for music any way you like» در فید هوم یوتوب موزیک ظاهر شود. با توجه به تصویری که kater_pro در ردیت به اشتراک گذاشته، این گزینه به رنگ بنفش و صورتی خواهد بود و شبیه به گزینه فعلی «Create a radio: Your music tuner» است.

ایجاد رادیو سفارشی در یوتوب موزیک با هوش مصنوعی

وقتی روی گزینه جدید کلیک می‌کنید، یک رابط کاربری مبتنی بر چت باز می‌شود. یک کادر خالی نیز در پایین با جمله «Ask for music» وجود دارد که محل واردکردن پرامپت است.

کاربران در این کادر می‌توانند پرامپت خود را بنویسند و یا با صدا درخواست خود را بیان کنند. برای مثال می‌توانید از هوش مصنوعی بخواهید یک پلی‌لیست از آهنگ‌های حماسی، پاپ یا راک با ویژگی‌های مختلف برای شما ایجاد کند. همچنین در پایین می‌بینیم که یوتوب موزیک گفته است: «پاسخ‌های ایجادشده توسط هوش مصنوعی آزمایشی هستند. کیفیت و دقت آن‌ها ممکن است متفاوت باشد. لطفاً اطلاعات محرمانه یا شخصی خود یا دیگران را وارد نکنید.»

در بالای این کادر، گزینه‌های آماده نیز وجود دارند که سبک‌های مختلف موسیقی را به شما پیشنهاد می‌دهند. همچنین همانند برخی مدل‌های هوش مصنوعی مولد دیگر، یک گزینه‌ تصادفی به نام «من را سورپرایز کن!» وجود دارد. روی هر کدام که کلیک کنید، احتمالاً به‌طور خودکار یک ایستگاه رادیویی جدید شامل آهنگ‌های مختلف ایجاد خواهد شد.

درنهایت یوتوب موزیک یک ایستگاه رادیویی مخصوص شما، ایجاد می‌کند و باتوجه به موسیقی‌ها، کاور آن نیز عوض می‌شود. همچنین نام ایستگاه براساس پرامپت شما خواهد بود. پیش‌ازاین، یوتوب موزیک قابلیت جدیدی به نام Hum to Search را نیز اضافه کرده بود که به شما امکان می‌دهد با سوت‌زدن، زمزمه‌کردن یک ترانه و یا پخش‌کردن یک آهنگ، نام آن را پیدا کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا