نرم افزار و برنامه ها

ویژگی های جدید در آپدیت گوگل کروم


گوگل با روزرسانی مرورگر کروم به نسخه 70 غیر فعال کردن ورود خودکار به وب سایت ها را در کنار پشتیبابی از اپلیکیشن های تحت وب به همراه آورده است. گوگل در این نسخه برخی از تغییراتی را که مانتین ویو در نسخه های پیشین در این مرورگر فعال کرده بودند، را غیر فعال ساخت.

همانطور که در بالا به آن اشاره شد؛ یکی از قابلیت های غیر فعال شده، ورود خودکار به حساب گوگل است. در نسخه های قبلی کروم، گوگل ویژگی جدیدی را ارائه داده بود که کابر در صورت مشاهده یکی از اپلیکیشن های این غول فناوری، به صورت خودکار وارد جیمیل می شد. حال این قابلیت در نسخه 70 غیر فعال شده است و این امکان برای کاربر ویندوز فراهم شده است تا بتواند از کروم برای اپلیکیشن های تحت وب نیز بهره مند شود. بایستی اضافه کرد که در این نسخه از گوگل کروم پاک کردن کوکی های مرورگر و کوکی های سرویس های گوگل در کنار سایر موارد پاک کردن قرار گرفته است.

Chrome 10

معایب نسخه 69 گوگل کروم

نسخه 69 گوگل کروم یکی از بحث انگیزترین نسخه های این نرم افزار بود زیرا ورود خودکار به حساب گوگل موجب نارضایتی بسیاری از کاربران شده بود. این قابلیت سبب شده بود تا در تاریخچه جستجوها، پسوردها و همچنین بوک مارک ها نگرانی هایی برای کاربران ایجاد شود. با توجه به این که در ماه های اخیر مشکلات نقض حریم خصوصی از سمت گوگل مشاهده شده است، کاربران به غول فناوری انتقادات بی شماری وارد ساختند. مشکل اصلی از آن جایی شروع می شد که این گزینه در بین منوهای مختلف قرار داشت و از همین جهت کاربر از وجود چینین گزینه ای باخبر نبود.

همچنین باید افزود که این امکان به صورت پیش فرض فعال بود و همین امر سبب شده تا بسیاری از کاربران از این قابلیت اطلاعی نداشته باشند. گوگل ادعا کرده است که وجود این قابلیت در کروم سبب شده تا زمان ورود کاربر به دستگاه های متصل دیگر تشخیص داده شود. حال علاوه بر این که قابلیت فوق غیر فعال شده است، رابط کاربری بخش تنظیمات تغییراتی به خود دیده است تا به واسطه آن افراد ذهنیت دقیق تری نسبت به داده های همگام سازی شده خود داشته باشند.

chrome 70

پشتیبابی از اپلیکیشن های تحت وب

بهترین ویژگی اضافه شده در گوگل کروم نسخه 70 پشتیبانی این نرم افزار از وب اپلیکیشن های پیشرو در سیستم عامل ویندوز است. به واسطه این ویژگی بسیاری از شرکت های نرم افزاری می توانند برنامه ها و اپلیکیشن های خود را بدون نیاز به توسعه اپلیکیشن بومی و در بستر وب در اختیار کاربران قرار دهند. با بهره گیری از اپلیکیشن های تحت وب این امکان برای کاربر فراهم آورده می شود تا بتواند همچون یک برنامه بومی ویندوز از پنجره تمام صفحه بهره مند گردد و حتی برنامه مورد نیاز را در صفحه دکستاپ و یا منوی استارت اضافه نماید.

chrome

دیگر ویژگی های اضافه شده به گوگل کروم

یکی دیگر از ویژگی های اضافه شده به گوگل کروم، پشتیبانی از کدک ویدیو AV1 است که به فشرده سازی ویدیو ها کمک شایانی خواهد کرد. همچنین امکان محدودسازی دسترسی افزونه ها به اطلاعات و وب سایت ها نیز از این پس میسر شده است.
از امکانات ویژه ای که گوگل کروم برای کاربران مک در نظر گرفته است نیز می توان به پشتیبانی این مرورگر از سنسور تاچ آیدی اشاره نمود. از این پس کاربران مک بوک های اپل می توانند با استفاده از گوگل کروم بدون نیاز به وارد کردن رمز، فقط با اثر انگشت خود به وب سایت مورد نظر وارد شوند.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا