بازی و سرگرمی

بازینامه | بازی Star Wars Jedi: Survivor توسط سازمان ESRB رده‌بندی سنی شد


کمپانی EA و استودیوی بازی‌سازی رسپاون اینترتیمنت قرار است در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۳ برابر با ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ جدیدترین محصول خود را با نام بازی Star Wars Jedi: Survivor منتشر کنند که اخیراً توسط سازمان ESRB رده‌بندی سنی شده است.

با فاصله کمتر از دو ماه به انتشار یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های مجموعه Star Wars یعنی بازی Star Wars Jedi: Survivor که توسط استودیوی بازی‌سازی رسپاون اینترتیمنت توسعه یافته و قرار است با حمایت کمپانی الکترونیک آرتز یا همان EA منتشر شود، تیم سازنده روی مشکلات نهایی کار کرده و پروسه به اتمام رساندن پروژه را طی می‌کنند تا شرایط را برای طرفداران و مخاطبان در روز اول انتشار آماده کرده و درست مثل محصول قبلی استودیو یعنی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order همچنان یکی از بهترین محصولات « جنگ ستارگان » را تولید کرده باشند.

اکنون که در آستانه انتشار بازی هستیم، سازمان ESRB که به رده‌بندی کردن محصولات ویدیویی مشغول است، اخیراً بازی Star Wars Jedi: Survivor را رده‌بندی کرده تا طرفداران بدانند با چه محصولی روبه‌رو هستند. این هیئت رتبه‌بندی سرگرمی، درست همانند نسخه قبلی، رده T یا نوجوانان را به آن داده و طبق توضیحاتی که پیرامون این امتیاز ارائه کرده است، متوجه می‌شویم که شرایط گیم‌پلی و تجربه بازی بسیار به نسخه Fallen Order نزدیک خواهد بود و مخاطبان با کاوش در سیارات بیگانه، آن‌ هم درست در حالی که از قدرت Jedi خود بهره‌مند هستند، برای عبور از محیط‌ها و نبرد با دشمنان تهاجمی از آن استفاده خواهند کرد.

البته هیئت رتبه‌بندی معمولاً زمانی که به انتشار بازی نزدیک نشده باشیم، رتبه‌بندی یا امتیازی پیرامون محصولات منتشر نخواهد کرد و با ارائه اطلاعات این چنینی، مطمئن می‌شویم که بازی Star Wars Jedi: Survivor بدون هیچ تأخیر اضافه‌ای مگر دو الی سه هفته‌ای نسبت به بازه زمانی رسمی اعلام شده، به دست علاقه‌مندان و مخاطبان خواهد رسید.

برای آن دسته از مخاطبانی که با داستان و شاکله بازی قبلی این مجموعه یعنی بازی Star Wars Jedi: Fallen Order آشنایی ندارند، اطلاعاتی برای توضیح دادن وجود دارد. در حقیقت بازی Star Wars Jedi: Fallen Order یک محصول اکشن و ماجراجویی است که توسط استودیوی بازی‌سازی رسپاون اینترتیمنت توسعه پیدا کرده و الکترونیک آرتز نیز وظیفه انتشارش را برعهده داشت.

داستان آن در دنیای جنگ ستارگان روایت می‌شود که درست پنج سال پس از داستان محصول Star Wars: Episode 3 خواهد بود حول محور گرفتن انتقام مرگ شخصیت سیث می‌گذرد. این بازی به نوعی دنباله‌ا Jedi Padawan Cal Kestis بود که هدف امپراتور کهکشانی قرار گرفته و در طول کهکشان نیز توسط گروه تفتیش عقیدتی امپراتوری شکار می‌شود.

بازی‌بازها می‌توانند از قدرت شمشیر نوری ملقب به Kestis و Force علیه هر تهدید بیگانه استفاده کرده و برای به دست آوردن قدرت‌های بیشتر، از موجودات و شرایط آب و هوایی هر سیاره در طول نبردها بهره‌مند شوند. سبک طراحی بازی شبیه به محصولات مترویدوانیا است و با سپری کردن خط اصلی داستانی،‌ دسترسی برای کاوش و تفحص نقاط جدید به شما داده می‌شود.

با باز کردن قفل هر منطقه، شخصیت Cal به عنوان قهرمان اصلی قابلیت‌ها و قدرت‌های تازه‌ای باز می‌کند که در طول رویارویی با باس فایت یا دشمنان بسیار کاربردی خواهد بود. کارگردانی این بازی توسط استیگ آسموسن بوده که در سال ۲۰۱۴ به استودیوی بازی‌سازی رسپاون اینترتیمنت ملحق شده بود و برای تجربه آن اصلاً نیاز کامل به داشتن دانش فیلمنامه‌ای پیرامون محصولات « جنگ ستارگان » ندارید.

بازی Star Wars Jedi: Fallen Order در سال ۲۰۱۹ برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی منتشر شد و در سال ۲۰۲۱ نیز نسخه‌های نسل نهمی‌اش برای مخاطبان کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس و ایکس باکس سری اس در دسترس قرار گرفت.

همچنین بازی Star Wars Jedi: Survivor نیز در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۳ برابر با ۲۶ اسفند ۱۴۰۱ به صورت رسمی برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس، ایکس باکس سری اس و رایانه‌های شخصی در دسترس قرار می‌گیرد و متأسفانه خبر از ساخت یا توسعه نسخه‌های نسل هشتمی برای کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان وجود ندارد. به هر حال در آینده برای دریافت و مطالعه آخرین اخبار پیرامون این بازی و برنامه‌های بعدی استودیوی بازی‌سازی رسپاون اینترتیمنت، وب سایت بازینامه را حتماً دنبال کنید.

نظر شما در خصوص این خبر چیست؟ آیا شما هم یکی از بازی‌بازهایی هستید که دوست دارید دنباله بازی Star Wars Jedi: Fallen Order را که با نام بازی Star Wars Jedi: Survivor شناخته می‌شود تجربه کنید؟ به نظر شما این محصول به اندازه بازی اول می‌تواند موفق ظاهر شود؟ نظرات خود را پیرامون این موضوعات با ما به اشتراک گذاشته و سایر اخبار و مقالات مرتبط با حوزه بازی‌های ویدیویی را از طریق صفحه اصلی پیگیری و مطالعه کنید.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا