نرم افزار و برنامه ها

پخش ویدیو در یوتوب در مرورگرهای فایرفاکس و اج تأخیر دارد

برخی از گزارش‌ها حاکی از آن است که یوتوب در مرورگر فایرفاکس و اج با تأخیر پنج ثانیه‌ای ویدیوها را پخش می‌کند. این تأخیر در گوگل کروم وجود ندارد. یوتوب طی بیانیه‌ای گفته است که این اقدام برای مقابله با ادبلاکرها و تشویق مردم به خرید اکانت پریمیوم صورت گرفته و ارتباطی با مرورگرها ندارد.

برخی از کاربران در Reddit گزارش داده‌اند که هنگام استفاده از فایرفاکس و اج برای تماشای ویدیو در یوتوب، با تأخیر مواجه می‌شوند. بررسی کاربران نشان می‌دهد که خود این مرورگرها هیچ مشکلی ندارند. اما یک کد جاوا اسکریپت عمداً در نسخه دسکتاپ یوتوب اضافه شده است که به خط‌مشی جدید این شرکت برای مسدودکردن ادبلاکرها مرتبط است.

گزارش یک کاربر در Reddit در مورد کدی که باعث تأخیر 5 ثانیه‌ای کاربران فایرفاکس هنگام تماشای ویدیو در یوتوب می‌شود.

یکی از سخنگویان یوتوب تأیید کرده که کندی یوتوب در مرورگرها در راستای خط‌مشی جدید این شرکت برای مسدودکردن ادبلاکرها انجام شده است. این شرکت گفته: «کاربرانی که مسدودکننده‌های تبلیغات را نصب کرده‌اند، صرف‌نظر از مرورگری که استفاده می‌کنند، ممکن است تجربه مطلوبی از تماشای ویدیو نداشته باشند.»

کاهش سرعت یوتوب در فایرفاکس

یکی از کاربران Reddit ویدیویی را منتشر کرده است که نشان می‌دهد تأخیر پنج ثانیه‌ای در بارگذاری ویدیوهای یوتوب در فایرفاکس وجود دارد. همان کاربر ترفندی برای اصلاح این مشکل نیز ارائه کرده است. می‌توان با تبدیل فایرفاکس به یک ایجنت کروم، یوتوب را فریب داد تا گمان کند کاربر از فایرفاکس استفاده نمی‌کند. با این ترفند ویدیو بلافاصله بارگذاری می‌شود. اما برخی کاربران می‌گویند حتی در صورت غیرفعال‌سازی افزونه‌های ادبلاکر، تأخیر پابرجا باقی می‌ماند.

بیشتر بخوانید ...   گوگل کروم احتمالاً برای مرتب‌سازی تب‌ها به هوش مصنوعی مجهز خواهد شد

یوتوب در پاسخ به این تأخیر گفته است:

«برای حمایت از اکوسیستم متنوعی از محتواسازان در سطح جهان و اجازه‌دادن به میلیاردها نفر برای دسترسی به محتوای موردعلاقه خود در یوتوب، ما در تلاش هستیم بینندگان را تشویق کنیم تا تبلیغات را در یوتوب فعال نگه دارند یا با اشتراک پریمیوم تجربه‌ای بدون تبلیغات داشته باشند».

این اولین‌بار نیست که کاربران فایرفاکس کاهش سرعت عمدی را تجربه می‌کنند. در سال 2018، «کریس پترسون»، مدیر سابق موزیلا، ادعا کرد که صفحات یوتوب در فایرفاکس و اج در مقایسه با کروم پنج‌برابر کندتر بارگذاری می‌شوند. حالا به‌نظر می‌رسد که یک بار دیگر اقدامی علیه مرورگرهای رقیب صورت گرفته است تا شاید کاربران بیشتری به استفاده از کروم ترغیب شوند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا