نرم افزار و برنامه ها

موتور جستجو Brave دیگر از مایکروسافت بینگ به‌عنوان منبعی برای نتایج خود استفاده نمی‌کند


شرکت بریو (Brave) که مرورگر و موتور جستجوی وب متمرکز بر حریم خصوصی خود را دارد، اعلام کرد که دیگر از موتور جستجوی بینگ مایکروسافت به‌عنوان منبعی برای جستجوهای وب خود استفاده نخواهد کرد.

شرکت Brave در پست جدید وبلاگ خود نوشت:

«هر نتیجه جستجویی که در Brave Search دیده می‌شود، اکنون دیگر توسط ایندکس خود ما ارائه می‌شود. ما تمام راه‌های ارتباطی به API جستجو Bing را حذف کرده‌ایم.»

این خبر در حالی اعلام شده که مایکروسافت قیمت استفاده از API جستجوی خود را تا حد زیادی برای مشتریان شخص ثالث افزایش داده است. بریو در پست وبلاگ خود، این افزایش قیمت را «بی‌سابقه» خوانده است.

Brave در پست خود ادعا می‌کند که موتور جستجوی آن تاکنون فقط برای حدود 7 درصد از نتایج جستجوی خود از Bing استفاده می‌کرده است. همچنین اشاره شده که از زمان آغاز به کار موتور جستجو Brave در سال 2021، فقط برای حدود 13 درصد از تمام درخواست‌ها از منابع شخص ثالث کمک گرفته است.

حالا با کنار گذاشتن API جستجوی بینگ، Brave (حداقل به‌صورت پیش‌فرض) کاملاً به خودش متکی خواهد بود. بااین‌وجود، کاربرانی که احساس می‌کنند در جستجوهای خود با Brave نتایج موردنظر خود را دریافت نمی‌کنند، همچنان می‌توانند از نتایج جستجوی گوگل استفاده کنند.

درنهایت، Brave ادعا می‌کند که «سریع‌ترین موتور جستجوی درحال رشد جهان از زمان Bing» را در اختیار دارد و میانگین جستجوهای روزانه آن به 22 میلیون رسیده است. این شرکت در برنامه‌های جاه‌طلبانه خود همچنین قصد دارد ابزار هوش مصنوعی جستجوی جدید Summarizer AI و API اختصاصی Brave را توسعه دهد. بااین‌حال، بریو برای برتری پیداکردن در برابر Bing هنوز راه طولانی را در پیش دارد و باید در سطح کاملاً متفاوتی به نقاط عطف رشد خود دست پیدا کند.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا