نرم افزار و برنامه ها

رشد کاربران شبکه اجتماعی ایکس در دوران ایلان ماسک متوقف شده است


طبق گزارش فایننشال تایمز، پلتفرم ایکس تا سه‌ماهه دوم ۲۰۲۴ روزانه حدود ۲۵۱ میلیون کاربر فعال داشته است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد بسیار کمی را نشان می‌دهد. درحالی‌که تا پیش از اکتبر ۲۰۲۲ و آغاز مالکیت ماسک، تعداد کاربران فعال برنامه رشد 2 رقمی داشت و طی یک سال، ده‌ها میلیون کاربر جدید به توییتر (ایکس فعلی) می‌پیوستند.

کاهش تعداد کاربران فعال روزانه

به‌ گزارش فایننشال تایمز، از زمان خرید پلتفرم ایکس و شروع مدیریت ایلان ماسک، داده‌های مشخصی از تعداد کاربران فعال روزانه این برنامه منتشر نشده است. باوجوداین، طبق نموداری که نوامبر ۲۰۲۲ ماسک ارائه‌ داده است، ایکس ۵ میلیون کاربر فعال روزانه جدید را طی یک‌ ماه (اکتبر تا نوامبر همان سال) به دست آورده است. این نمودار همچنین نشان می‌داد ایکس تا پیش از مدیریت ماسک، ۲۵۴.۵ میلیون کاربر فعال روزانه داشته که با احتساب این افزایش، (تا ۲۰ نوامبر ۲۰۲۲) تعدادشان به ۲۵۹.۴ میلیون کاربر فعال می‌رسد.

پلتفرم ایکس

اما حالا به‌ نظر می‌رسد تعداد کاربران توییتر (طی سه‌ماهه دوم ۲۰۲۴) دوباره به ۲۵۱ میلیون کاربر کاهش یافته؛ عددی که یک‌ بار ۱۶ اکتبر، پیش از مدیریت ماسک، در نمودار ثبت شده بود. از طرفی آمارهای اعلامی از منابع مختلف نیز با هم تناقض دارد. «لیندا یاکارینو»، مدیرعامل ایکس، طی کنفرانسی علناً اعلام کرد ایکس روزانه ۲۲۵ میلیون کاربر فعال دارد، درحالی‌که ادعای شرکت ۲۴۵ میلیون کاربر فعال در این پلتفرم بوده است.

علاوه‌براین، ایکس با رد گزارش رسانه‌ها ادعا کرده تعداد کاربران ماهانه در ایالات متحده و بریتانیا از آگوست ۲۰۲۳ تا ژوئن امسال افزایش قابل‌توجهی داشته است. روز گذشته نیز اکانت XData زمان حضور کاربران فعال و تعداد بازدیدهای روزانه‌ را طی سه‌ماهه دوم سال میلادی جاری به اشتراک گذاشت تا به این‌ شکل از افزایش تعداد کاربران خبر بدهد. بااین‌حال آمار دقیق و علمی برای بررسی صحت داده‌ها وجود ندارد.

پلتفرم ایکس

ظاهراً این پلتفرم به‌مرور بخشی از کاربران روزانه‌اش را از دست داده و تعداد آن‌ها به پیش از شروع مدیریت ماسک رسیده است؛ البته حضور هوش مصنوعی Grok در ایکس و ابزارهای کاربردی آن می‌تواند شرایط را برای این شبکه اجتماعی بهتر کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا