نرم افزار و برنامه ها

درآمد طراحی سایت در سال ۱۴۰۲؛ روایت یک واقعیت

طراحی سایت برای هر صاحب سایتی ضروری است. چه در حال ساخت یک سایت جدید باشید و چه طراحی موجود شما نیاز به تجدید دارد، به یک طراحی خوب نیاز دارید که بتواند سبک کسب و کار شما را با چیدمان، طرح رنگ و رابط کاربری (UI) مناسب مطابقت دهد. گرایش های طراحی وب به طور مکرر تغییر می‌کند، بنابراین شما به یک طراح نیاز دارید که بازار، UI و طراحی تجربه کاربری (UX) را درک کند و بداند چگونه از این موضوع برای جذاب کردن سایت شما و جهت یابی آسان استفاده کند. اما درآمد طراحی سایت چقدر هست؟

در این مقاله به شما خواهیم گفت درآمد طراحی سایت در سال 1402 چقدر است و در ادامه با مزیت‌های آن آشنا خواهیم شد.

آیا می‌توان طراحی سایت را شغلی دائمی‌خواند؟

وب سایت شما مهمترین ابزار فروش و بازاریابی است که در اختیار دارید. طراحی سایت برای شرکت مرکز استراتژی بازاریابی ورودی شما است و اولین چیزی است که مشتریان بالقوه شما می‌خواهند قبل از خرید بررسی کنند.

طراحی وب یک زمینه پویا است و هنگامی‌که مهارت های طراحی وب را به دست می‌آورید، یک طراح وب امکان انتخاب بین تعدادی از مسیرهای شغلی بالقوه مختلف را دارد.

در اینجا تعدادی از مشاغل پرتقاضا در طراحی وب آمده است:

 • طراح وب
 • توسعه دهنده وب فرانت اند
 • توسعه دهنده نرم افزار
 • طراح UX
 • طراح رابط کاربری
 • طراح بصری
 • معمار اطلاعات
 • طراح گرافیک

میانگین درآمد طراحی سایت چقدر است؟

مطمئناً، می‌توانید به عنوان یک طراح وب استخدام شوید و تا زمانی که یک طراح ارشد وب شوید، در نردبان حرفه ای طراحی وب ادامه دهید. میانگین حقوق طراحان وب ارشد 80000 دلار با احتساب پاداش است. از طرف دیگر، می‌توانید کدنویسی را یاد بگیرید (اگر قبلاً نمی‌دانید چگونه) و مسیر شغلی توسعه دهنده وب را دنبال کنید. توسعه دهندگان ارشد وب به طور متوسط 88000 دلار به خانه می‌آورند.

یکی دیگر از گزینه‌های مسیر شغلی پرسود، این است که با یادگیری مهارت‌های UX و دنبال کردن شغلی پردرآمد به‌عنوان طراح UX/UI، تجربه‌های کاربر محور را ایجاد کنید. متوسط طراحان ارشد UX بیش از 100000 دلار به علاوه بیش از 30000 دلار پاداش دریافت می‌کنند.

سایر مشاغل مرتبط با طراحی وب سایت ارشد نظیر طراحی فروشگاه اینترنتی شامل طراح ارشد محصول، طراح ارشد برند و طراح ارشد بصری است.

 • توسعه دهندگان وب فرانت اند

توسعه دهندگان فرانت اند وب سایت واقعی را با استفاده از CSS، HTML، جاوا اسکریپت و سایر زبان‌ها و همچنین سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس کد می‌کنند. توسعه Front-end که به عنوان توسعه سمت مشتری نیز شناخته می‌شود، عمدتا شامل کدنویسی و برنامه نویسی عناصر بصری یک وب سایت است که کاربران می‌بینند. به این ترتیب، مقدار زیادی همپوشانی و همکاری بین توسعه دهندگان فرانت اند و طراحان وب وجود دارد.

 • توسعه دهندگان وب Back-end

توسعه دهندگان Back-end پایگاه داده و سرور را با استفاده از زبان های برنامه نویسی پیشرفته مانند PHP، C#، Java، Ruby و SQL و همچنین NodeJS و سایر فریم ورک های سمت سرور کد می‌کنند. توسعه بک‌اند، که به عنوان توسعه سمت سرور نیز شناخته می‌شود، عمدتاً جنبه‌هایی از وب‌سایت را در بر می‌گیرد که «پشت صحنه» اتفاق می‌افتد، که بازدیدکنندگان آن‌ها را از قسمت جلویی نمی‌بینند.

 • توسعه دهندگان وب تمام پشته

در نهایت، توسعه دهندگان تمام پشته هر دو قسمت جلویی و پشتی یک وب سایت را کدگذاری می‌کنند. آنها درک کاملی از نحوه کار و عملکرد این قطعات با هم دارند. علاوه بر کدنویسی صفحات وب با استفاده از CSS، HTML و جاوا اسکریپت، توسعه دهندگان فول استک همچنین سرورها، رابط های برنامه نویسی برنامه (API)، پایگاه های داده پرس و جو و موارد دیگر را تنظیم و پیکربندی می‌کنند.

بیشتر بخوانید ...   استفاده از چاپ سه بعدی در طراحی لوله داربست

 

 

4 دلیل مهم که طراح سایت شویم

1- حقوق و چشم انداز شغلی

طبق آمار اداره آمار کار (BLS) میانگین حقوق برای توسعه دهندگان وب و طراحان دیجیتال 77200 دلار در سال است. این ممکن است بسته به صنعتی که در آن کار می‌کنید متفاوت باشد. برای مثال، طراحان در یک شرکت فناوری ممکن است بیشتر از طراحان یک شرکت روابط عمومی‌پرداخت کنند.

همچنین اگر شغل آزاد را انتخاب کنید، ممکن است بیشتر کار کنید، جایی که می‌توانید ساعت های بیشتری کار کنید و حقوق خود را افزایش دهید. چشم انداز شغلی نیز مثبت است. BLS انتظار دارد اشتغال در این زمینه بین سال‌های 2020 تا 2030 13 درصد رشد کند که بالاتر از میانگین ملی است.

2- افزایش خلاقیت

طراحی وب زمینه ای است که در آن هنگام ساخت وب سایت از خلاقیت استفاده می‌کنید. علاوه بر کدنویسی، ممکن است از ابزارهایی مانند نرم‌افزار ویرایش عکس یا رندر استفاده کنید که به شما امکان می‌دهد ببینید رنگ‌ها، فونت‌ها و دیگر عناصر سبک در یک صفحه وب چگونه به نظر می‌رسند.

 

 

همچنین می‌توانید هنگام تفسیر نیازهای مشتری، خلاقیت خود را توسعه دهید. برای مثال، ممکن است تصمیم بگیرید که یک شرکت چگونه می‌تواند لوگو، رنگ‌های برند و تبلیغات خود را به بهترین نحو نمایش دهد تا نیازهای تجاری خود را برآورده کند.

3- مهارت های قابل انتقال

اگر همیشه امیدوار به تغییر شغل هستید، می‌توانید مهارت‌هایی را که به‌عنوان یک طراح وب توسعه می‌دهید، در نقش‌های مختلف به کار ببرید. به عنوان مثال، زمانی که سایت هایی را برای برآورده کردن نیازهای برنامه مشتری طراحی می‌کنید، مدیریت زمان را یاد می‌گیرید.

این می‌تواند به شما یاد دهد که چگونه اولویت بندی کنید، زمان لازم برای تکمیل وظایف را تخمین بزنید و به روز رسانی های پیشرفت را به ذینفعان منتقل کنید. شما می‌توانید این مهارت و مهارت های دیگر مانند تفکر انتقادی، حل مسئله و ارتباط را در بسیاری از نقش های دیگر در داخل و خارج از فناوری به کار ببرید.

4- صنایع مختلف

شرکت‌ها در صنایع مختلف به طراحان وب نیاز دارند تا سایت های خود را ایجاد کنند. این به شما امکان می‌دهد فرصت هایی را در صنایعی که ممکن است علاقه بیشتری به آنها داشته باشید دنبال کنید.

به عنوان مثال، اگر به کتاب علاقه دارید، می‌توانید یک موقعیت طراحی وب برای یک شرکت انتشاراتی در نظر بگیرید. اگر به نظر می‌رسد صنایع خاصی نسبت به سایرین رشد بیشتری داشته باشند، این می‌تواند کمک کند، زیرا می‌توانید گزینه های مختلف را بررسی کنید.

 

 

نتیجه گیری

اگرچه ممکن است طراحان وب و توسعه دهندگان وب شبیه به هم به نظر برسند، اما نقش‌ها و مسئولیت‌های متفاوتی دارند. طراحان بر روی جنبه‌های ظاهری و بصری یک سایت تمرکز می‌کنند که بر قابلیت استفاده و UX کلی آن تأثیر می‌گذارد. از سوی دیگر، توسعه‌دهندگان مسئول دریافت مفاهیم و ایده‌های ارائه‌شده توسط طراحان و کدگذاری آن‌ها در وب‌سایت‌های کاملاً کاربردی هستند.

هنگامی که به این فکر می کنید که آیا می خواهید یک طراح وب یا یک توسعه دهنده وب شوید، تخصص های مختلف و مجموعه مهارت های مورد نیاز را در نظر داشته باشید. اگر به جنبه های عملی و فنی پروژه ها کشیده شده اید، یک توسعه دهنده وب یک گزینه حرفه ای معقول است. با این حال، اگر بیشتر به تئوری رنگ، برندسازی و عنصر خلاقانه ساخت وب‌سایت‌ها علاقه دارید، یک طراح وب احتمالاً انتخاب شغلی عملی‌تری است.

آیا در مورد چگونگی ورود به دنیای طراحی و توسعه وب سؤالی دارید؟ میتوانید با کارشناسان وب رمز تماس حاصل نمایید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا