نرم افزار و برنامه ها

بعد از 36 سال حضور در اپل، همچنان هر روز درحال یادگیری هستم


«ادی کیو»، مدیر ارشد بخش سرویس‌های اپل، هم مثل دیگر مدیران این شرکت چندان مصاحبه نمی‌کند. البته به‌تازگی یوتوبری با او مصاحبه کرده. ادی کیو هم درباره خدمات و محصولات اپل و نحوه کارش در این شرکت صحبت کرده است.

او در مصاحبه با کانال یوتوب SuperSaf در جواب این سؤال که روزش در اپل چگونه می‌گذرد، گفت:

«حتی بعد از 36 سال حضور در اپل، همچنان هر روز درحال یادگیری هستم.»

کیو می‌گوید توانایی او در استخدام افراد خوب –و یادگیری از آن‌ها– عامل موفقیت او بوده است.

همچنین ادی کیو درباره محصولات اپلی که خودش در روزمره از آن‌ها استفاده می‌کند، صحبت کرد. کیو می‌گوید از آیفون 15 پرو مکس، آیپد پرو 13 اینچی، مک‌بوک ایر 15 اینچی، مک استودیو و بیتس سولو بادز جدید 79 دلاری استفاده می‌کند. کیو می‌گوید بیش از همه با آیپد پرو ۱۳ اینچی کار می‌کند، درست مثل «تیم کوک»، مدیرعامل اپل.

نظرات ادی کیو درباره کار در اپل

ادی کیو و تیمش سرویس‌های مختلف اپل را توسعه می‌دهند، فهرست این سرویس‌ها تنوع زیادی دارد؛ از اپل موزیک گرفته تا اپل نیوز، اپل پی، آی‌کلود، اپل کارت، اپل مپس و غیره. کیو علاوه‌بر نظارت بر تیم‌هایی که همه این سرویس‌های مختلف را توسعه می‌دهند یا مدیریت می‌کنند، زمان زیادی را نیز صرف تماشای خروجی Apple TV پلاس می‌کند.

ادی کیو همچنین درباره انسجام در تیم‌های اپل می‌گوید:

«تقسیمات [در اپل] وجود ندارد؛ بنابراین بخش آیفون یا هر چیز دیگری در کار نیست. من در جلسه مدیران ارشد بودم که در آن کریگ [فدریگی] از بخش نرم‌افزار، جان ترنوس از سخت‌افزار و جانی سروجی از تراشه‌ها نیز حضور داشتند. من همه اولویت‌های آن‌ها را می‌دانم. آن‌ها اولویت‌های من را می‌دانند و ما می‌دانیم کجا به یکدیگر نیاز داریم.»

در این مصاحبه، ادی کیو درباره اپل موزیک نیز صحبت کرد. کیو درباره اینکه چرا باید از Apple Music به‌جای سرویس‌های دیگر، مانند اسپاتیفای، استفاده کرد، توضیح داد: «تقریباً همه آن‌ها آهنگ‌های یکسانی دارند؛ بنابراین هیچ تفاوتی وجود ندارد اما این بدان معنا نیست که نوآوری در آن نیست.»

او می‌گوید: «اگر به چند سال گذشته نگاه کنید، می‌بینید ما در کیفیت موسیقی نوآوری داشته‌ایم. در تاریخ موسیقی دو فرمت وجود دارد؛ مونو و استریو. اکنون، با صدای فراگیر ایرپادها مثل این است که روی استیج کنار گروه موسیقی هستید و دقیقاً آهنگ را همان‌طور می‌شنوید که آن‌ها هنگام خواندن، موسیقی خودشان را می‌شنوند.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا