نرم افزار و برنامه ها

اپل احتمالاً macOS 15 را با ویژگی‌های متعدد هوش مصنوعی منتشر می‌کند

اپل اخیراً اعلام کرده است که رویداد WWDC 2024 خود را از تاریخ 21 خردادماه برای توسعه‌دهندگان و همچنین عموم مردم آغاز خواهد کرد. این شرکت در روز اول این رویداد، نسخه جدید سیستم‌عامل‌های خود ازجمله iOS 18 ،iPadOS 18 ،macOS 15 ،watchOS 11 و موارد دیگر را معرفی خواهد کرد. گفته می‌شود که در iOS 18 طیف وسیعی از ویژگی‌های هوش مصنوعی وجود خواهد داشت. احتمال می‌رود که این ویژگی‌ها در macOS 15 هم وجود داشته باشند.

به گزارش Wccftech، تنها چند ماه تا ژوئن فاصله داریم و اپل سرمایه‌گذاری زیادی برای قراردادن ویژگی‌های هوش مصنوعی در طیف وسیعی از محصولات خود انجام داده است. از آنجایی که دستگاه‌های اپل با روش‌های مختلف به‌هم متصل هستند، تقریباً همه محصولات با به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری مربوطه، باید ویژگی‌های هوش مصنوعی جدیدی دریافت کنند. مک اواس 15 نیز یکی از همین سیستم‌عامل‌هاست که احتمالاً میزبان ویژگی‌های هوش مصنوعی خواهد بود.

اپل مک بوک

ویژگی‌های هوش مصنوعی مورد انتظار در macOS 15

برخی از ویژگی‌های هوش مصنوعی می‌توانند محدود به مک‌های مجهز به تراشه‌های سری M باشند، اما هنوز نمی‌توان به‌صورت کامل این موضوع را تأیید یا رد کرد. انتظار می‌رود مک اواس 15 میزبان این ویژگی‌های هوش مصنوعی باشد:

سیری پیشرفته

اپل سیری را با مدل‌های زبانی بزرگ برای ورود به آیفون و مک آموزش داده است؛ بنابراین می‌تواند وظایف پیچیده‌تر را دقیق‌تر و بهتر انجام دهد.

هوش مصنوعی در Xcode

اپل درحال کار روی ابزارهای هوش مصنوعی جدید برای Xcode است. با این ابزارها، توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌راحتی کد بنویسند و آن‌ها را ویرایش کنند.

هوش مصنوعی در برنامه‌های Pages و Keynote

اپل احتمالاً به‌واسطه هوش مصنوعی، کاربرد برنامه‌های Pages و Keynote را افزایش می‌دهد. این ابزار می‌تواند مشابه گوگل جمینای با قابلیت پیش‌بینی متن کار کند.

لیست‌های پخش ساخته‌شده توسط هوش مصنوعی در اپل موزیک

در macOS 15، کاربران می توانند با استفاده از هوش مصنوعی، لیست‌های پخش متنوعی در اپل موزیک داشته باشند. الگوریتم‌های موجود در اپل موزیک می‌تواند لیست‌های پخش را براساس عادات و ترجیحات گوش‌دادن شما ایجاد کنند.

ویژگی‌های دیگر

اپل می‌تواند طیف گسترده‌ای از ابزارهای اضافی را با مک اواس 15 ارائه کند؛ ازجمله یک چت‌بات جدید که به‌طور خاص برای مک طراحی شده است. قبلاً گزارش شده بود که این شرکت به‌دنبال شراکت با گوگل، OpenAI و Baidu است تا فناوری هوش مصنوعی خود را به آیفون و احتمالاً مک نیز بیاورد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا