نرم افزار و برنامه ها

آپدیت جدید تلگرام منتشر شد؛ بررسی تغییرات + عکس

دهمین به‌روزرسانی تلگرام در یک سال اخیر رسماً منتشر شد و سه تغییر مهم را به همراه دارد. در این آپدیت طراحی جدیدی برای رابط کاربری تماس‌ها در نظر گرفته شده، جلوه بصری حذف پیام‌ها تغییر کرده و همچنین بزرگ‌ترین به‌روزرسانی در زمینه بات‌ها انجام گرفته است.

آپدیت جدید پیام‌رسان تلگرام دارای سه تغییر جدید است که در ادامه با هم آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

به‌روزرسانی رابط کاربری تماس‌ها

تلگرام مدت‌هاست که امکان تماس صوتی و ویدیویی با قابلیت اشتراک‌گذاری صفحه را فراهم کرده است. این اپلیکیشن حالا رابط کاربری تماس‌ها را بازطراحی کرده و انیمیشن‌ها و تصاویر پس‌زمینه جدیدی را به آن افزوده است. در این رابط جدید منابع سیستمی کمتری استفاده می‌شود، در نتیجه مصرف باتری کاهش می‌یابد.

تلگرام می‌گوید تا حدی کیفیت تماس‌ها را هم بهبود داده اما در سال 2024 بهینه‌سازی‌های بیشتری در زمینه بهبود کیفیت اتصال و صدا در تماس‌ها اعمال خواهد شد.

جلوه بصری حذف پیام‌ها

تلگرام چندی قبل انیمیشن تبخیرشدن را برای پیام‌های خودحذف‌شونده به نسخه iOS اپ خود اضافه کرد. حالا هر دو نسخه iOS و اندروید در هنگام حذف پیام‌ها از انیمیشن جدیدی بهره می‌برند که «جلوه بشکن تانوس» نام گرفته است. این نام از داستان‌های کامیک مارول می‌آید.

آپدیت بات‌ها

تلگرام می‌گوید در این آپدیت بزرگ‌ترین به‌روزرسانی تاریخ بات‌های خود را ارائه کرده است. این بات‌ها اکنون می‌توانند به پیام‌ها واکنش نشان بدهند و واکنش‌ها، نقل‌قول‌ها و لینک‌ها را مدیریت کنند. به‌علاوه، می‌توانند به دیگر چت‌ها پاسخ بفرستند.

با این به‌روزرسانی، بات‌ها حتی می‌توانند درباره اهدای جوایز یا Giveaway و بوست در کانال‌ها اطلاعات کسب کنند. اگر می‌خواهید بات و مینی اپ بسازید، می‌توانید به این راهنما مراجعه کنید یا از این دستورالعمل گام‌به‌گام برای مبتدیان استفاده نمایید.

تلگرام می‌گوید این آپدیت شامل برخی ویژگی‌های جدید دیگر نیز می‌شود که در پست خود به آن‌ها اشاره‌ای نکرده است. آیا شما توانسته‌اید این تغییرات مخفی را کشف کنید؟

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا