موبایل

فروش آیفون 12 در آلمان و بلژیک نیز به دلیل سطح بالای تشعشعات سرطان‌زا ممنوع شد


فروش آیفون 12 در آلمان و بلژیک نیز به دلیل سطح بالای تشعشعات سرطان‌زا ممنوع شد. ظاهراً زنگ خطر برای اهالی کوپرتینو به صدا درآمده است.

یک روز پیش رگولاتوری فرانسه خبر از ممنوعیت فروش آیفون 12 به دلیل میزان تشعشعات بالا و خطرناک داده بود و حالا در خبری دیگر، فروش آیفون 12 در آلمان و بلژیک نیز ممنوع اعلام شده است. آنطور که پیداست آیفون 12 میزان قابل توجهی از تشعشعات مضر و سرطان‌زا را بروز داده و باعث نگرانی کشورهای اروپایی شده است.

بیشتر بخوانید: ممنوعیت فروش آیفون 12 در فرانسه به دلیل تشعشعات غیرمجاز سرطان‌زا!

فروش آیفون 12 در آلمان و بلژیک هم ممنوع شد

در حالی که روز گذشته فرانسه دستور توقف فروش این دستگاه را به دلیل نقض قوانین مربوط به اشعه‌های انتشاریافته ممنوع کرده است، وزیر اقتصاد دیجیتال بلژیک هم از رگولاتورهای مخابراتی خواسته است ریسک‌های سلامتی احتمالی مرتبط با آیفون ۱۲ را تحلیل و بررسی کنند.

به گزارش تکراتو و به نقل از مهر، ماتیو میشل وزیر دیجیتالیزاسیون بلژیک در بیانیه‌ای اعلام کرد: «وظیفه من است تا تضمین کنیم تمام شهروندان ایمن هستند.» او افزود:

من به سرعت با سازمان IBPR-BIPT (رگولاتور این حوزه) تماس گرفتم تا خواستار تحلیلی درباره خطر احتمالی دستگاه داشته باشم.

فروش آیفون 12 در آلمان و بلژیک هم ممنوع شد

میشل در ادامه گفته بود او از رگولاتور می‌خواهد تا تمام موبایل‌های اپل و همچنین دستگاه‌های دیگر تولیدکنندگان (در مراحل بعدی) را بررسی کند.

اپل دیروز اعلام کرد آیفون ۱۲ که در ۲۰۲۰ میلادی عرضه شده، توسط چند سازمان بین‌المللی تایید شده است. این درحالی است که شرکت چندین مورد نتایج آزمایشگاهی اپل و گروه‌های طرف ثالث را به رگولاتور فرانسوی ارائه کرده است.

اما چالش‌های مربوط به تشعشعات که فرانسه در ۲ آزمایش در هفته جاری کشف کرده، سبب صدور دستور توقف فروش این دستگاه تا برطرف شدن موضوع شده است و احتمالاً چشم‌انداز محدودیت‌های بیشتری را برای اپل در اتحادیه اروپا در بردارد.

BNetzA رگولاتور شبکه آلمان نیز اعلام کرد فرایندهای مشابهی را انجام می‌دهد و با مقامات فرانسوی ارتباط نزدیکی برقرار کرده است. ناظر دیجیتال هلند نیز اعلام کرده مشغول بررسی این موضوع است و از شرکت آمریکایی توضیحاتی در این‌باره می‌خواهد.

محققان طی دو دهه گذشته مطالعات متعددی انجام دادند تا ریسک‌های سلامتی ناشی از موبایل‌ها را بررسی کنند. طبق گزارش سازمان جهانی بهداشت تاکنون هیچ عارضه سلامتی جانبی به دلیل استفاده از موبایل برای کاربران ایجاد نشده است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما درباره ممنوعیت فروش آیفون 12 در آلمان و بلژیک چیست؟ دیدگاه خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید و اخبار تکنولوژی را با ما دنبال کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا