رمزارزها

197 میلیون دلار سرقت‌شده از Euler Finance توسط هکر برگردانده شد

ماه گذشته میلادی یک هکر با حمله به پلتفرم Euler Finance که به کاربران خود دارایی‌های دیجیتال وام می‌دهد، 197 میلیون دلار از آن سرقت کرد. اما حالا این هکر تمام سرمایه سرقت‌شده را به این پلتفرم پس داده است.

پس از گذشت حدود بیست روز از هک Euler Finance، این پلتفرم بازگشت کامل وجوه سرقت‌شده را تأیید کرده است.

جریان حمله هکری به Euler Finance

197 میلیون دلار از دارایی‌های دیجیتال این شرکت در یک حمله پیچیده که 13 مارس (22 اسفندماه) انجام شد از Euler Finance به سرقت رفت. برای بازگشت وجوه سرقت‌شده، این شرکت 10 درصد پاداش به ارزش 19.8 میلیون دلار به هکر پیشنهاد کرد، با این هشدار که اگر 90 درصد وجوه باقی‌مانده بازگردانده نشود، یک میلیون دلار جایزه برای کسب اطلاعات در مورد او ارائه خواهد شد.

Euler Labs، خالق این پروژه در توییت جدید خود نوشته است:

«پس از مذاکرات موفقیت‌آمیز، تمام وجوه قابل‌دسترسی که از پروتکل Euler در تاریخ 13 مارس سرقت شده بود، اکنون با موفقیت توسط بهره‌بردار بازگردانده شده است.»

هکر با وجود این پیشنهاد، روند بازگشت وجوه را در 18 مارس با بازگشت 5.4 میلیون دلار آغاز کرد. در طول روزهای بعد، وجه سرقت‌شده در چند تراکنش به‌صورت نامنظم برگردانده شد و بزرگ‌ترین تراکنش آن 102 میلیون دلار به شکل اتریوم بود.

همچنین هکر در تاریخ 28 مارس پیام‌های زنجیره‌ای را به آدرس خود ارسال کرده و آن‌ها را با مردم به اشتراک گذاشته است. در این پیام‌ها، هکر با ابراز پشیمانی نسبت به این حمله، قول داده بود که مابقی وجوه را سریعاً برگرداند.
Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا