رمزارزها

دو برادر به اتهام سرقت 25 میلیون دلار ارز دیجیتال، دستگیر شدند


دو برادر، به اتهام سرقت حدود 25 میلیون دلار ارز دیجیتال در تنها 12 ثانیه بازداشت شدند. این دو برادر که «جیمز» و «آنتون پرایر-بوئنو» نام دارند، در دانشگاه MIT، ریاضیات و علوم کامپیوتر خوانده‌اند و از مهارت‌های خود که برای بهره‌برداری از شبکه بلاکچین اتریوم استفاده کرده‌اند. آن‌ها به کلاهبرداری و تبانی برای ارتکاب پولشویی متهم شده‌اند.

براساس گزارش‌های موجود، هرچند این سرقت در عرض چند ثانیه انجام شده است، اما دو برادر ماه‌ها صرف برنامه‌ریزی برای انجام آن بوده‌اند. در پرونده اعلام جرم آن‌ها آمده است که برادران «پرایر-بوئنو» این حمله که «با دقت برنامه‌ریزی و اجرا شده» را در دسامبر 2022 آغاز کرده‌اند.

روش مورداستفاده برای سرقت ارز دیجیتال

طبق توضیحات ارائه‌شده، برادران یک سری اعتبارسنجی اتریوم را به‌روشی راه‌اندازی کرده‌اند که هویت آن‌ها را فاش نمی‌کند. آن‌ها ظاهراً سه معامله‌گر را هدف قرار داده‌اند (که به ادعای دادستان‌ها، رفتار آن‌ها را از ماه‌ها قبل بررسی کرده بودند) و سپس «یک سری معاملات آزمایشی یا «معاملات طعمه‌ای» را برای جذب ربات‌هایی که معامله‌گران استفاده می‌کردند، راه‌اندازی کردند.

دادستان‌ها ادعا می‌کنند که این دو برادر همچنین از یک آسیب‌پذیری مربوط به کد اتریوم سوء‌استفاده کرده‌اند که از آن زمان به بعد برطرف شده است. در بیانیه مطبوعاتی وزارت دادگستری آمده است:

«با انجام این کار، آنها با فریبکاری به تراکنش‌های خصوصی معلق دسترسی پیدا کردند و از این دسترسی برای تغییر برخی تراکنش‌ها و به دست آوردن ارز دیجیتال قربانیان خود استفاده کردند.»

آن‌ها پس از سرقت تقریباً 25 میلیون دلار ارز دیجیتال، ظاهراً از طریق چندین شرکت صوری کار پولشویی را انجام داده‌اند. اسناد اتهام ادعا می‌کنند که یک قربانی و وکیل آن‌ها، همراه با نماینده اتریوم به‌طور مکرر بین آوریل تا ژوئن 2023 با برادران Peraire-Bueno در تماس بوده‌اند.

به گفته وزارت دادگستری، اگر این دو برادر مجرم شناخته شوند، هر کدام برای هر یک از این سه فقره ممکن است تا 20 سال به زندان بروند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا