رمزارزها

دونالد ترامپ می‌خواهد تمام بیت‌کوین‌های باقی‌مانده، در آمریکا استخراج شود


«دونالد ترامپ»، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، گفت می‌خواهد تمام بیت‌کوین‌هایی که باقی‌ مانده‌اند، در آمریکا استخراج شوند. رئیس‌جمهور سابق آمریکا بیت‌کوین را آخرین خط دفاعی در برابر ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) می‌داند. او در واقع مایل است شرکت‌های آمریکایی با استفاده از منابع محلی، بیت‌کوین بیشتری استخراج کنند.

براساس گزارش CoinDesk، به‌تازگی دونالد ترامپ، اولین نامزد ریاست‌جمهوری ایالات متحده که کمک‌های مالی به کارزار خودش را به‌شکل ارز دیجیتال نیز دریافت می‌کند، با مدیران شرکت‌های استخراج بیت‌کوین، CleanSpark و Riot Platforms، ملاقات کرد. رئیس‌جمهور سابق آمریکا گفته است ماینرها به تثبیت زنجیره تأمین انرژی این کشور کمک می‌کنند.

دونالد ترامپ خواهان افزایش استخراج بیت‌کوین در آمریکا

به گزارش رویترز، صنعت کریپتو در تلاش است بر سیاستمداران ایالات متحده تأثیر بگذارد؛ زیرا با نظارت شدید قانون‌گذاران مواجه است. این امر زمانی به اوج خودش رسید که ورشکستگی شرکت‌های بزرگ رمزارز در سال 2022 باعث وحشت سرمایه‌گذاران و افشای کلاهبرداری‌های مختلف شد.

اکنون ترامپ می‌گوید ماینینگ بیت‌کوین ممکن است آخرین خط دفاعی در برابر CBDC باشد. او می‌گوید نفرت «جو بایدن»، رئیس‌جمهور فعلی آمریکا، از بیت‌کوین فقط به پیشرفت چین و روسیه کمک می‌کند. ترامپ پیش‌تر نیز در یک سخنرانی گفته بود بایدن چیزی از کریپتو نمی‌داند.

ترامپ می‌خواهد تمام بیت‌کوین‌های باقی‌مانده برای ایالات متحده باشند. به‌زعم او این امر به آمریکا کمک می‌کند به «سلطه انرژی» دست یابد. سلطه انرژی رویکرد سیاسی ترامپ است که می‌خواهد آمریکا در زمینه انرژی خودکفا باشد.

این پست ترامپ احتمالاً نشان‌دهنده این است که او می‌خواهد شرکت‌های آمریکایی بیت‌کوین بیشتری استخراج کنند. درحال‌حاضر، داده‌های The Chain Bulletin نشان می‌دهد بیشترین استخراج بیت‌کوین در چین، کشورهای آسیای مرکزی، السالوادور و برخی کشورهای اروپایی، مانند آلمان، انجام می‌شود.

کل بیت‌کوین‌های قابل‌استخراج 21 میلیون عدد است که تاکنون 90 درصد آن‌ها استخراج شده. ترامپ ظاهراً می‌خواهد آمریکا نقش مهمی در استخراج مابقی موجودی بزرگ‌ترین رمزارز جهان داشته باشد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا