رمزارزها

برکناری «سم آلتمن» از OpenAI باعث افت 13 درصدی ارزش توکن Worldcoin شد

شب گذشته در یک خبر غافلگیرکننده اعلام شد که «سم آلتمن» از سمت مدیرعاملی OpenAI کنار گذاشته شده و «میرا موراتی» به‌‌طور موقت جایگزین او شده است. بااین‌حال، همچنان سؤالاتی در مورد نقش او در نهادهای دیگر مانند پروژه رمزنگاری Worldcoin باقی مانده و حالا در گزارش‌هایی به کاهش ارزش توکن این سازمان اشاره شده است.

براساس داده‌های CoinMarketCap، ارزش توکن WLD متعلق به Worldcoin هم‌زمان با اعلام این خبر بیش از 13 درصد کاهش یافت و در زمان نوشتن این گزارش به 1.93 دلار رسیده است. پروژه رمزنگاری آلتمن در ماه می به رهبری Blockchain Capital، حدود 115 میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری کرده بود. در ماه مارس نیز اعلام شد که آلتمن در هیئت‌مدیره Worldcoin حضور دارد اما در عملیات‌های روزانه این شرکت ایفای نقش نمی‌کند.

روند ارزش توکن Worldcoin

«تیاگو سادا»، رئیس بخش محصول و یکی از مشارکت‌کنندگان اصلی Worldcoin، ماه سپتامبر گفته بود که این نهاد با اسکن عنبیه چشم کاربران به آن‌ها یک «شناسه جهانی» برای دسترسی به برخی پروژه‌ها ارائه می‌کند. در ماه آگوست، این شرکت با فشار کشورهایی ازجمله کنیا مواجه شد که اسکن چشم شهروندان خود توسط فناوری آن را متوقف کردند. همچنین در این پروژه به اکثر شرکت‌کنندگان در هنگام ثبت‌نام 25 توکن WLD به ارزش تقریبی 48 دلار اهدا می‌شود.

بیشتر بخوانید ...   نخستین مزایده عمومی آثار هنری NFT در تهران طی هفته جاری برگزار می‌شود

درحالی‌که OpenAI اعلام کرده است که هیئت‌مدیره این شرکت «دیگر به توانایی آلتمن برای ادامه رهبری شرکت اعتماد ندارد»، اما در بیانیه آن به‌طور کامل به دلیل برکناری آلتمن و همچنین نقش او در سازمان‌های مرتبط مانند Worldcoin اشاره نشده است.

براساس پست وبلاگ Worldcoin که ابتدای ماه نوامبر منتشر شده است، اپلیکیشن آن تاکنون بیش از چهار میلیون بار دانلود شده و کاربران فعال آن در سراسر جهان «بیش از 2 برابر» شده است. همچنین بیش از 2.4 میلیون «انسان منحصربه‌فرد» در Worldcoin وجود دارد و در هفت روز قبل از انتشار این گزارش، حدود 53800 حساب جدید ایجاد شده و بیش از 59000 تراکنش روزانه انجام شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا