رمزارزها

افزایش هزینه‌ های زندگی ارتباط مستقیمی با استخراج بیت کوین دارد!

در یک بررسی جدید مشخص شده است که افزایش هزینه‌ های زندگی ارتباط مستقیمی با استخراج بیت کوین دارد. اما علت چیست؟

نشریه معتبر نیویورک تایمز در یک بررسی جدید عنوان کرده است که افزایش هزینه‌‌های زندگی ارتباط مستقیمی با استخراج بیت کوین دارد. به‌طور مثال در تگزاس، اهالی این منطقه ناچارند سالانه بهای گزافی را بالغ‌بر ۱.۸ میلیارد دلار برای برق مصرفی خود بپردازند. حال باید دید که استخراج بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال در آمریکا چقدر انرژی مصرف می‌کند؟

بیشتر بخوانید: آلودگی استخراج بیت کوین معادل 3.5 میلیون خودرو است!

افزایش هزینه‌ های زندگی در آمریکا به‌دلیل استخراج انواع رمزارز

تحقیقات تازه نشان داده است که استخراج بیت‌کوین در آمریکا به همراه سایر رمزارزها، میزان زیادی از تقاضای مازاد انرژی الکتریکی را به خود اختصاص داده است. همین مسئله موجب افزایش قیمت نهایی برای مشترکین عادی برق خانگی شده و هزینه زندگی در این کشور را افزایش داده است.

نشریه نیویورک تایمز به‌تازگی در گزارشی، خبر از تاثیر چشمگیر استخراج رمزارزها بر شبکه و خطوط انتقال برق آمریکا داده است. در این گزارش، اشاره شده است که معادن بیت‌کوین (مزارع بسیار بزرگ استخراج رمزارز) برق بیشتری در مقایسه با مناطق مسکونی اطراف خود مصرف می‌کنند و به دلیل بهره‌مندی از انرژی تولید شده توسط نیروگاه‌های ذغالی یا گازی، به آلودگی محیط‌زیست نیز دامن می‌زنند.

افزایش هزینه‌ های زندگی در آمریکا به‌دلیل استخراج انواع رمزارز

گزارش منتشر شده توسط نیویورک تایمز، جامع‌ترین بررسی در نوع خود به شمار می‌رود که تاثیرات زیست‌محیطی استخراج رمزارزها، مخصوصاً بیت‌کوین و اثر آن بر سیستم انرژی آمریکا را هدف قرار داده است. نویسندگان از قانون‌گذاران تقاضا دارند تا شرکت‌های فعال در این زمینه را مجبور به شفافیت بیشتر و انتشار داده‌های مرتبط با فعالیت‌های خود کنند.

طبق ادعای نشریه مذکور، ۳۴ معدن بزرگ استخراج بیت‌کوین در آمریکا از طریق صورت حساب‌های مالی و تصاویر ماهواره‌ای مورد شناسایی قرار گرفته‌اند که هرکدام از آنها حداقل ۴۰ مگاوات انرژی مصرف می‌کنند. برای مقایسه می‌توان اشاره کرد که این میزان، ۳۰ هزار برابر میانگین مصرف یک مشترک خانگی در ایالات متحده محسوب می‌شود. بزرگ‌ترین تاسیسات فعال در زمینه استخراج رمزارز در شهر راک‌دیل ایالت تگزاس نمونه بارزی است که به اندازه ۳۰۰ هزار خانه انرژی مصرف می‌نماید.

بیشتر بخوانید ...   آموزش ثبت نام و کار با صرافی بینبکس | BinBex
افزایش هزینه‌ های زندگی در آمریکا به‌دلیل استخراج انواع رمزارز
مزرعه عظیم استخراج بیت‌کوین در شهر Rockdale ایالت تگزاس

پس از تغییر سیاست‌های کشور چین در سال ۲۰۲۱ و تعطیل کردن اغلب مزارع استخراج رمزارز، استخراج بیت‌کوین در آمریکا با سرعت بیشتری نسبت به گذشته، گسترش یافت و این کشور را به قطب رمزارز در دنیا تبدیل کرد. برای تامین تقاضای بالای انرژی، شبکه‌های توزیع برق مجبور به استفاده از مولدهای پشتیبان هستند که معمولاً از گاز یا ذغال سنگ به عنوان منبع انرژی اولیه استفاده می‌کنند.

حتی برخی از شرکت‌های استخراج‌کننده رمزارز اقدام به احیاء نیروگاه‌های فسیلی قدیمی برای تامین برق خود کرده‌اند. در چنین شرایطی، ایالت‌هایی مثل داکوتای شمالی یا تگزاس به دلیل بهره‌مندی از منابع عظیم سوخت‌های فسیلی، به محل مناسبی برای فعالیت‌های مرتبط با رمزارز تبدیل شده‌اند.

افزایش تقاضای انرژی به دلیل استخراج بیت‌کوین در آمریکا، موجب شده است تا شهروندان برخی از ایالت‌ها مجبور به پرداخت هزینه بیشتری برای تامین برق جهت مصارف خانگی شوند. گفته می‌شود که این مقدار در ایالت تگزاس در حدود ۵ درصد بوده است و سالانه حدود ۱.۸ میلیارد دلار هزینه اضافی به ساکنین این ایالت، تحمیل می‌کند. تگزاس درحال حاضر پذیرای یک سوم از استخراج‌کنندگان آمریکا است و با توجه به قوانین ایالتی، احتمالاً این مقدار در آینده بیشتر شود. برای مثال هر کیلووات برق صنعتی به قیمت ۲.۹۶ سنت در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد؛ درحالی که مصرف‌کنندگان خانگی باید ۱۳.۵ سنت پرداخت کنند.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص افزایش هزینه‌ های زندگی در آمریکا به‌دلیل استخراج انواع رمزارز چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار فناوری را با تکراتو دنبال کنید.


Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا