رمزارزها

ارز دیجیتال ملی آمریکا با پشتوانه طلا معرفی می‌شود


ارز دیجیتال ملی آمریکا با پشتوانه طلا ممکن است به زویدی معرفی شود. آنطور که پیداست، فدرال رزرو  درحال تدارک برای کنترل یک رمزارز دیگر است.

طبق لایحه برخی از اقتصاددانان آمریکایی در مجلس سنا، بحث ارز دیجیتال ملی آمریکا با پشتوانه طلا در حالی مطرح شده است که رگولاتورهای آمریکایی نظارت سفت و سختی بر حوزه رمزارزها برقرار کرده‌اند. علاوه بر این ایالت تگزاس خواهان راه‌اندازی یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا و پول شده است. حال باید دید در جلسات بعدی سنای آمریکا چه تصمیماتی در این‌خصوص گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: آینده روابط بین‌الملل با استخراج ارز دیجیتال تعیین می‌شود؛ به جای جنگیدن، ماین کنید!

ارز دیجیتال ملی آمریکا ممکن است با پشتوانه طلا و پول راه‌اندازی شود

لایحه 2334 سنا که توسط سناتور برایان هیوز ارائه شد و لایحه 4903 مجلس نمایندگان که توسط نماینده، مارک دورازیو ارائه شده است، نشان‌دهنده اولین پیشنهاد برای یک ارز دیجیتال دولتی است که توسط طلا پشتیبانی می‌شود، نه دلار.

سناتور جمهوری‌خواه، براین هیوز، لایحه 2334 را به سنا ارائه کرد و به قانون‌گذار تگزاس پیشنهاد کرد که این دارایی را ایجاد کند که ارزش آن معادل مقداری از اونس طلا باشد.

بر اساس این لایحه، رئیس مدیر مالی باید یک ارز دیجیتال با پشتوانه طلا ایجاد کند، به گونه‌ای که هر واحد از این ارز دیجیتال، نشان‌دهنده معادل یک بخش از یک اونس طلا باشد که در صندوق نگهداری می‌شود.

ارز دیجیتال ملی آمریکا ممکن است با پشتوانه طلا و پول راه‌اندازی شود

مدیرمالی همچنین باید ابزاری را برای دارندگان ارز دیجیتال ایجاد کند تا بتوانند به راحتی آن را از طریق هر سیستم پرداخت به دیگران منتقل کنند یا تخصیص دهند.

بر اساس این لایحه، پشتوانه ارزی باید 100 درصد از طلا باشد. برای جلوگیری از دستکاری نقدینگی ارز دیجیتال، قانون‌گذاران اقدامات پیشگیرانه را اجرا کردند. اگرچه خریدهای نامحدود مجاز است، کنترل‌کننده باید همان مقدار کسری را در اونس طلا در نظر بگیرد تا از پشتوانه و ثبات آن اطمینان حاصل کند و از هر گونه عدم تعادل احتمالی در عرضه و تقاضای ارز دیجیتال جلوگیری کند.

علاوه بر این، کسانی که مایل به تعویض دارایی رمزارزی خود با طلای فیزیکی هستند، می‌توانند این کار را از طریق نماینده‌های تعیین‌شده بدون هیچ مشکلی انجام دهند و معادل دارایی خود سکه‌های کوچک طلا یا شمش‌های بزرگ دریافت کنند.

برخلاف ارزهایی که ارزش آن‌ها نوسان دارد، هر توکن دولت تگزاس معادل با ارزش طلا خواهد بود؛ شبیه به توکن طلا Digix Gold Token و Pax Gold tokens.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص ارز دیجیتال ملی آمریکا چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا