کامپیوتر و سخت افزار

رونمایی ایسوس از گرافیک GeForce RTX 4070 Turbo با فن دمنده

شرکت ایسوس کارت گرافیک GeForce RTX 4070 Turbo را با فن دمنده برای سیستم‌های فشرده عرضه می‌کند. کاربران قدرتمند و پژوهشگران هوش مصنوعی اکنون می‌توانند کارت گرافیک RTX 4070 از شرکت ASUS را برای سیستم‌های خود در نظر بگیرند. این کارت گرافیک با یک فن دمنده مجهز شده است و برای نصب در کلاسترها یا سیستم‌هایی با فضای محدود و فشرده طراحی شده است.

پشت سر گذاشتن یک دوره سخت در بازار کارت‌های گرافیک

پیش‌تر سری‌های Turbo به‌طور گسترده با کارت گرافیک‌های سری‌های RTX 30 و 20 RTX مورد استفاده قرار گرفتند. در این بازه زمانی، بازار کارت‌های گرافیک تحت تأثیر نوسانات رمز ارز و کمبود کارت گرافیک بود. در این شرایط، شرکت‌ها به دنبال یافتن راهی برای فروش تعداد زیادی از کارت‌‌های گرافیک با کمترین هزینه ممکن بودند. در نتیجه شاهد چندین کارت گرافیک RTX 3070/3080 بودیم که به این خنک کننده‌ها مجهز بودند. شرکت ASUS به اندازه‌ای پیش رفت که کارت گرافیک RTX 3090 Turbo را عرضه کرد، اما باید گفت که این کارت محبوبیتی نداشت.

رونمایی ایسوس از گرافیک GeForce RTX 4070 Turbo با فن دمنده

کارت گرافیک RTX 4070 Turbo از شرکت ایسوس این ایده را گسترش داده است، اما اکنون به یک بخش دیگر از بازار، یعنی شتاب دهنده‌های هوش مصنوعی، خدمت می‌کند. این کارت گرافیک از یک چیپ گرافیکی AD104 و 12 گیگابایت حافظه برخوردار است و برای انجام برخی کارهای هوش مصنوعی مولد کافی است. این شرکت حتی یک ماه استفاده از نرم‌افزار Adobe Creative Suite را به صورت رایگان ارائه می‌دهد که تنها می‌تواند آن را به عنوان حرکتی نسبت به جامعه تولید محتوا تفسیر شود.

بیشتر بخوانید ...   الگوریتم فشرده سازی NTC راه حل انویدیا برای جبران کمبود حافظه
رونمایی ایسوس از گرافیک GeForce RTX 4070 Turbo با فن دمنده

طراحی کارت گرافیک جدید چگونه است؟

در مورد خود کارت گرافیک باید گفت، طراحی آن همراه با دو اسلات با یک فن دمنده است. یک کانکتور 8 پین استاندارد برق وجود دارد که در مکانی غیرعادی برای یک کارت گرافیک بازی قرار داده شده است. با این حال، این مکان مدیریت کابل را برای نصب‌های چندگانه کارت گرافیک آسان‌تر می‌کند. علاوه بر این، از آنجا که این فقط یک کارت گرافیک RTX 4070 با حداکثر توان مصرفی 200 وات است، کاربران می‌توانند به راحتی از یک منبع تغذیه با توان بالا برای تأمین نیروی چندین کارت به صورت همزمان استفاده کنند.

رونمایی ایسوس از گرافیک GeForce RTX 4070 Turbo با فن دمنده

مشخصات فن دمنده در کارت گرافیک RTX 4070 Turbo

برخلاف اکثر طرح‌های فضای باز، این دمنده مدل RTX 4070 Turbo تنها 26.9 سانتی‌متر طول دارد. البته ظرفیت خنک کننده محدود خواهد بود. بنابراین این کارت گرافیک هیچ اورکلاک کارخانه‌ای را ارائه نمی‌دهد. در مشخصات منتشر شده از سوی شرکت ایسوس هیچ جایی برای افزایش محدودیت توان ذکر نشده است. این مدل خاص هنوز توسط هیچ خرده‌فروشی فهرست نشده است، بنابراین قیمت آن مشخص نیست.

بدون امتیاز