بازار خودرو

جریمه 2 میلیون خودرو در تهران به دلیل نداشتن معاینه فنی

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ از جریمه 2 میلیون خودرو در تهران طی 6 ماهه نخست سال جاری به‌علت نداشتن گواهی معاینه فنی خبر داده است.

به گزارش تکراتو و به نقل از خبرگزاری مهر، «سرهنگ سید ابوالفضل موسوی‌پور»، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در رابطه با برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی اظهار داشت: «پلیس راهور تهران بزرگ از ابتدای سال در خصوص برخورد با خودروهای آلاینده و دودزا برنامه‌ریزی داشته و اعمال قانون و برخورد با این خودروها را که فاقد معاینه فنی هستند در دستور کار خود قرار داده است.»

بیشتر بخوانید: ایرانخودرو بی‌سروصدا تولید پژو پارس ELX TU5 را متوقف کرد

جریمه 2 میلیون خودرو در تهران در 6 ماهه ابتدایی سال

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در مورد روش‌های اعمال قانون در این راستا تصریح کرد: «مسأله‌ای که مهم است تغییر در روش برخورد با خودروهای دودزا است. آن چیزی که تا قبل از این اتفاق می‌افتاد این بود که خودروهایی که دودزا بودند برابر دستورالعمل‌ها باید هر جفت پلاک آنها فک می‌شد و یک پلاک 5 رقمی در اختیار راننده قرار می‌گرفت و چند روز فرصت داشت که به تعمیرگاه‌های مجاز رفته و پس از رفع نقص برای دریافت پلاک به یکی از مراکز اجراییات پلیس راهور تهران بزرگ مراجعه کند و پس از بازدید و رؤیت معاینه فنی اگر مشکلی نداشت پلاک‌های خودرو در اختیار مالک قرار می‌گرفت.»

وی همچنین اضافه کرد: «البته این روش ایراداتی داشت و مهم‌ترین آن این بود که بعضی از این خودروها که اغلب مدل پایین نیز هستند خیلی دنبال پلاک نمی‌آمدند و خیلی راحت وارد طرح ترافیک می‌ شدند و از چراغ قرمزها عبور می‌کردند و از مقابل دوربین‌های پلاک خوان رد می‌شدند و هیچ نگرانی در بحث تخلف نداشتند.»

وی همچنین ادامه داد: «حال باید پلیس طرح می‌گذاشت و این خودروها را به عنوان فاقد پلاک و تردد غیر مجاز توقیف می‌کرد. در صورتی که این خودرو فقط مجاز بود تا تعمیرگاه آن هم جهت رفع نقص تردد کند ولی خوب بسیار سو استفاده می‌شد.»

بیشتر بخوانید ...   برنامه عرضه کیا سلتوس در سامانه یکپارچه اعلام شد

جریمه 2 میلیون خودرو در تهران

سرهنگ موسوی پور درباره جریمه 2 میلیون خودرو در تهران طی شش ماهه نخست سال جاری عنوان داشت: «در 6 ماهه اول امسال بیش از 2 میلیون خودرو به دلیل نداشتن معاینه فنی بودن جریمه شده‌اند که البته ممکن است برخی خودروها دو یا چند بار به همین علت اعمال قانون شده باشند. همچنین در این مدت 7526 خودروی دودزا نیز توسط تیم‌های پلیس راهور تهران بزرگ اعمال قانون شده‌اند. بنابراین با 79 هزار و 256 خودرو نیز که دارای نقص فنی بوده‌اند برخورد لازم و قانونی صورت پذیرفته است.»

وی در ادامه افزود: «الان اتفاقی که افتاده این است که با دسترسی که پلیس به سامانه‌ها دارد و این دسترسی که ایجاد شده، بدون فک پلاک و در محل معاینه فنی خودروی دودزا را بررسی و در صورت دودزا بودن کارشناسان ما معاینه فنی خودرو را باطل می‌کنند و وقتی معاینه فنی ابطال شد از مقابل هر دوربینی که عبور کند به عنوان فاقد معاینه فنی جریمه می‌شود.»

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در پایان خاطرنشان کرد: «وقتی این اتفاق بیافتد راننده و یا مالک مجبور می‌شود که به تعمیرگاه مراجعه کرده و نسبت به رفع نقص خودرو اقدام کند تا جریمه نشود. این اتفاق جدیدی است که هم به نفع شهر و هم به نفع شهروندان است. هم خودرو فک پلاک نمی‌شود و هم پلیس می‌تواند اقدامات خود را انجام دهد.»

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص جریمه 2 میلیون خودرو در تهران طی 6 ماه نخست امسال چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با تکراتو در میان بگذارید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا