هوش مصنوعی

Midjourney به قابلیت جدیدی برای توصیف عکس‌های کاربران مجهز شد


آزمایشگاه تحقیقاتی مستقل Midjourney از ویژگی جدیدی تحت عنوان «/describe» برای برنامه هوش مصنوعی مولد تصویر خود رونمایی کرده که می‌تواند برای عکس‌های آپلود شده، توصیفات متنی ارائه کند. این شرکت ویژگی‌های بیشتری ازجمله «repeat» و «permutations» را نیز برای مشترکین حرفه‌ای خود معرفی کرده و همچنین از امکان ساخت هم‌زمان 64 عکس خبر داده است.

«پل دلسینیور»، متخصص فناوری خلاق علاقه‌مند به هوش مصنوعی، در پست جدید Medium خود این ویژگی را توصیف کرده و مزایای بی‌شماری که «describe» به همراه دارد را بیان کرده است.

طبق این پست، یکی از بهترین جنبه‌های ویژگی جدید Midjourney، بهبود دسترس‌پذیری بیان شده است. برای افرادی که از اختلالات بینایی رنج می‌برند، گشت‌وگذار در وب می‌تواند بسیار چالش‌برانگیز باشد. بااین‌وجود، عناصر متن Alt که تصاویر را توصیف می‌کنند تا حدی این مشکل را برطرف کرده و با توجه به اینکه ایجاد این عناصر به‌صورت دستی می‌تواند زمان‌بر باشد، ویژگی جدید Midjourney ممکن است بر این مشکل غلبه کند.

دلسینیور همچنین به اهمیت توصیفات اشاره کرده است؛ زیرا ارائه شرح‌های دقیق به عنوان توضیح تصاویر، می‌تواند وضوح بیشتری را برای بازدیدکنندگان فراهم کند.

در نسخه فعلی Midjourney، این ابزار براساس توصیف آپلودشده، چهار توصیف متنی مختلف را ارائه خواهد کرد. همچنین براساس این توصیفات می‌توان تصویر جدیدی ایجاد کرد.

آزمایش ویژگی جدید Midjourney

وب‌سایت PetaPixel برای آزمایش این ویژگی، تصویری از دریاچه مونو در کالیفرنیا را آپلود کرده و سپس Midjourney توصیفات خود از این تصویر را ارائه کرده است. بااین‌حال در توصیفات ارائه شده، اشتباهاتی ازجمله مکان دقیق دریاچه وجود دارد. یکی از توصیفات به شرح زیر است:

«دریاچه مونو، یوتا، به سبک 32k uhd، تقارن متعادل، تونالیست آمریکایی، مه‌آلود، کیفیت رویایی، نیکون d850، فنگ‌هوا ژونگ»

PetaPixel به عنوان نتیجه‌گیری گزارش خود گفت هرچند ویژگی جدید Midjourney هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد، اما یک ابزار جذاب و امیدوارکننده است.

ویژگی جدید «permutations» (جایگزینی) که به مشترکین حرفه‌ای اجازه می‌دهد تا حداکثر 40 ترکیب را در یک پرس‌وجو ایجاد کنند، نیز به همان اندازه امیدوارکننده است. این قابلیت همراه با ویژگی جدید دیگری که «repeat» (تکرار) نام دارد و با کمک آن می‌توان یک جلسه پرس‌و‌جو را بارها تکرار کرد، پیشرفت‌های نسبتاً کوچکی برای هوش مصنوعی Midjourney محسوب می‌شوند که با استقبال خوبی از سوی کاربران مواجه شده‌اند.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا