نرم افزار و برنامه ها

Apple Intelligence به دلیل قانون DMA با تأخیر در اروپا عرضه می‌شود


اپل اعلام کرد که Apple Intelligence و چند قابلیت جدید دیگر در سال 2024 در اتحادیه اروپا عرضه نخواهد شد. این شرکت به دلیل نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی ناشی از قانون بازارهای دیجیتال (DMA) با تأخیر این قابلیت‌ها را در این منطقه عرضه خواهد کرد.

براساس گزارش CNBC، اپل اعلام کرد سه قابلیتی که اخیراً رونمایی کرده، ازجمله هوش مصنوعی Apple Intelligence خود را به دلیل مقررات ضدانحصار بازارهای دیجیتال، در سال 2024 در اتحادیه اروپا منتشر نخواهد کرد. البته اپل گفته است که با اتحادیه اروپا همکاری خواهد کرد تا راه‌حلی برای عرضه خدمات جدید به کاربران اروپایی فراهم کند.

عدم عرضه Apple Intelligence در اتحادیه اروپا در سال 2024

به گفته اپل، الزامات DMA مبنی بر اینکه شرکت‌های شخص ثالث باید بتوانند به این سرویس‌ها برای تعامل‌پذیری دسترسی داشته باشند، می‌تواند به حریم خصوصی و امنیت کاربران صدمه بزند. دراین‌باره سخنگوی اپل بیانیه‌ای برای ورج ارسال کرده است:

«دو هفته پیش، اپل از صدها قابلیت جدید رونمایی کرد که مشتاقیم آن‌ها را به کاربران خود در سراسر جهان ارائه دهیم. ما عمیقاً می‌خواهیم این فناوری‌ها در دسترس همه کاربران باشد. بااین‌حال، به دلیل عدم قطعیت‌های نظارتی ناشی از قانون بازارهای دیجیتال (DMA)، باور نداریم که بتوانیم سه مورد از این ویژگی‌ها – آیفون میرورینگ (Mirroring)، اشتراک‌گذاری صفحه SharePlay و اپل اینتلیجنس – را در سال 2024 در اتحادیه اروپا ارائه کنیم.»

قابلیت آیفون میرورینگ (Mirroring)

اپل در این بیانیه می‌گوید که نگران این است الزامات DMA ممکن است این شرکت را مجبور کند که یکپارچگی محصولات خود را به گونه‌ای تغییر دهد که حریم خصوصی و امنیت داده‌های کاربران به خطر بیفتد. البته این شرکت در ادامه می‌گوید که همچنان متعهد به همکاری با کمیسیون اروپا برای یافتن راه‌حل است.

سخنگوی اتحادیه اروپا نیز درباره بیانیه اپل گفته است: «اتحادیه اروپا بازاری جذاب با 450 میلیون کاربر بالقوه است و همیشه برای هر شرکتی که بخواهد خدماتی را در بازار داخلی اروپا ارائه دهد، باز بوده است. دروازه‌داران نیز می‌توانند خدمات خود را در اروپا ارائه دهند، مشروط بر اینکه با قوانین ما برای تضمین رقابت عادلانه مطابقت داشته باشند.»

به‌تازگی گزارش‌ها حاکی از این بوده که اپل و متا به‌زودی با اتهام نقض DMA مواجه خواهند شد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا