نرم افزار و برنامه ها

گوگل احتمالاً سیستم‌عامل فیوشا را به دستگاه‌های اندرویدی می‌آورد


گوگل ظاهراً روی نسخه سبک‌تر سیستم‌عامل فیوشا برای اجرا در یک ماشین مجازی (VM) در اندروید کار می‌کند. سیستم‌عامل فیوشا برای اولین بار در نسل اول نست هاب در سال 2021 منتشر شد و اکنون به نظر می‌رسد گوگل می‌خواهد این سیستم‌عامل را دوباره به کانون توجه برگرداند.

براساس گزارش Android Authority، توسعه‌دهندگان گوگل احتمالاً درحال کار روی نسخه‌ای از سیستم‌عامل فیوشا هستند که روی یک ماشین مجازی در دستگاه‌های اندرویدی اجرا می‌شود. نقش دقیقی که این سیستم‌عامل می‌تواند در دستگاه‌های اندرویدی ایفا کند هنوز مشخص نیست، اما ممکن است باعث افزایش کارایی، امنیت و انعطاف‌پذیری شود.

سیستم‌عامل فیوشا در دستگاه‌های اندرویدی

درحالی‌که اندروید و کروم اواس مدت‌ها سیستم‌عامل‌های پرچم‌دار گوگل بوده‌اند، این غول فناوری از سال 2016 به‌طور مداوم سیستم‌عامل دیگری به نام Fuchsia OS را توسعه داده است. این سیستم‌عامل جدید که در سال 2021 در نسل اول نست هاب معرفی شد، می‌تواند به‌زودی در دستگاه‌های آینده گوگل منتشر شود.

البته بعید است که سیستم‌عامل فیوشا جایگزین اندروید یا ChromeOS شود، بااین‌حال می‌تواند توسط گوگل به‌عنوان جایگزینی برای میکرودروید استفاده شود. Microdroid نسخه سبک‌تر اندروید برای اجرا روی ماشین‌های مجازی روی دستگاه طراحی شده است، اکنون به نظر می‌رسد میکرودروید با میکروفیوشا جایگزین خواهد شد که این امر باعث افزایش کارآمدی و امنیت می‌شود.

در آوریل (فروردین ماه) سال جاری ظاهراً گوگل پروژه میکروفیوشا را آغاز کرد. هدف این پروژه این است که سیستم‌عامل فیوشا را از طریق مجازی‌سازی روی دستگاه‌ها قابل بوت کند، این امر می‌تواند موارد استفاده سیستم‌عامل فیوشا را به میزان قابل‌توجهی گسترش دهد.

سیستم‌عامل فیوشا می‌تواند کارایی و امنیت نسخه‌های آینده اندروید را بهبود بخشد. با وجود اینکه این سیستم‌عامل متن‌باز است، اما روی هسته لینوکس ساخته نشده است. درعوض، برپایه Zircon توسعه یافته، که یک میکروکرنل (ریزهسته) است و از ابتدا توسط گوگل ساخته شده است. گوگل پیش‌ازاین گفته بود که معماری میکروکرنل فیوشا می‌تواند سطح جدیدی از امنیت و ثبات را به ارمغان بیاورد.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا