نرم افزار و برنامه ها

چک‌مارک‌های قدیمی توییتر از تاریخ ۳۱ فروردین حذف می‌شوند


ایلان ماسک به‌تازگی اعلام کرده است که چک‌مارک‌های شبکه اجتماعی تحت مالکیت وی که خریداری نشده باشند، از تاریخ ۳۱ فروردین (۲۰ آپریل) حذف می‌شوند. تاریخ اعلام شده برای حذف چک‌مارک‌های توییتر به میلادی (۴/۲۰) کمی کنایه‌آمیز است و عددی مرسوم در فرهنگ عامه جوانان، مخصوصاً مصرف‌کنندگان ماری‌جوآنا محسوب می‌شود!

چک‌مارک‌های توییتر شامل چه حساب‌هایی می‌شود؟

در صورت حذف چک‌مارک‌های قدیمی توییتر، از این پس تنها کاربران طرح پولی در کنار کسب‌وکارها، نهادها و مقام‌های دولتی می‌توانند اقدام به دریافت نشان تایید کنند. البته باید اشاره کرد که این شرکت در ماه گذشته میلادی اعلام کرده بود که از ابتدای ماه آپریل اقدام به حذف نشان‌های رایگان می‌کند؛ اما با گذر از این تاریخ، اتفاق خاصی رخ نداد. گفته شده که علت اصلی اتفاق مذکور، مشکلات فنی بوده است.

ایلان ماسک

ماسک در پاسخ به سوال گزارشگر BBC درباره تاثیر حذف چک‌مارک‌های قدیمی توییتر و اعطای نشان تایید به صورت پولی بر شایعه‌پراکنی و انتشار محتوای دروغ، ادعا داشت که رسانه‌ها تاثیر بیشتری در این پدیده دارند؛ اما نمی‌خواهند نقش خود را قبول کنند. چندی پیش ماسک در توییتی که اکنون حذف شده است، اعلام کرده بود که توییتر به کاربران قدیمی لطف چند هفته‌ای می‌کند و به صورت موقت از حذف نشان‌های تایید حساب‌ها خودداری می‌نماید.

حدود یک ماه پیش نیز ماسک گفته بود توییتر به‌زودی از نمایش توییت حساب‌های کاربری تایید نشده در تب For You خودداری به عمل خواهد آمد. شایان ذکر است که او سعی داشته با ارائه چک‌مارک‌های متفاوت توییتر برای کسب‌وکارها و سازمان‌ها، حق اشتراک نجومی ۱۰۰۰ دلار در ماه را از آنها دریافت نماید. در یکی از جنجالی‌ترین رخدادهای مرتبط با این موضوع، نشریه نیویورک تایمز از پرداخت حق اشتراک خودداری به عمل آورد و نشان تایید خود را از دست داد. برخی دیگر از نشریه‌ها مثل واشنگتن پست و پولتیکو اعلام کرده‌اند که حاضر به پرداخت چنین مبلغی نخواهند بود.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا