نرم افزار و برنامه ها

ورود به سایت‌های مخالف ماسک از طریق ایکس با تأخیر مواجه شده بود

اگر در ایکس (توییتر سابق) روی لینکی به تردز، بلواسکای، اینستاگرام، فیسبوک، نیویورک تایمز، رویترز و Substack کلیک می‌کردید، احتمالاً چند ثانیه‌ای بیشتر از حد معمول طول می‌کشید تا وارد صفحه مقصد شوید. ظاهراً این اتفاق تلاشی از سوی ایلان ماسک برای مقابله با وب‌سایت‌هایی بوده است که او علاقه‌ای به آن‌ها ندارد. ولی به‌نظر می‌رسد که این مشکل حالا برطرف شده است.

به‌گزارش واشنگتن پست، شبکه اجتماعی ایکس ظاهراً در هنگام ورود به لینک‌های مربوط به سایت‌هایی که پیش‌تر علناً علیه ایلان ماسک اقدام کرده بودند، تأخیری 5 ثانیه‌ای را ایجاد کرده بود. به‌عبارت دیگر، کلیک روی این لینک‌ها موجب می‌شد کاربران ابتدا به صفحه‌ای سفید بروند و چند ثانیه‌ای آن‌جا بمانند، سپس به صفحه مقصد هدایت شوند.

بااین‌حال، اکنون به‌نظر می‌رسد که این مشکل برطرف شده است و کاربران با کلیک روی این لینک‌ها بلافاصله به وب‌سایت مقصد وارد می‌شوند.

توییتر ایکس

ایجاد تأخیر در ورود به سایت‌ها از طریق ایکس از چه زمانی شروع شده بود؟

اولین‌بار کاربران انجمن وب‌سایت هکرنیوز گزارش دادند که ایکس تأخیری را در هنگام ورود به لینک‌های نیویورک تایمز ایجاد کرده است. کاربری در این وب‌سایت گفته بود که این مشکل از روز 4 اوت (13 مردادماه) به‌وجود آمده است. ظاهراً مسئله از سرویس t.co نشأت می‌گیرد که لینک‌های منتشرشده در این شبکه اجتماعی را کوتاه می‌کند.

بیشتر بخوانید ...   توییتر از امروز تیک‌های آبی قدیمی را حذف می‌کند

واشنگتن پست می‌گوید این مشکل تنها درخصوص لینک سایت‌هایی مشاهده شده است که ایلان ماسک احتمالاً با آن‌ها مشکل دارد. از سوی دیگر اما سایت‌هایی مثل ماستودون، یوتوب و فاکس نیوز به‌سرعت باز می‌شوند. ایلان ماسک با این کار عملاً درحال جلوگیری از دریافت ترافیک توسط این وب‌سایت‌ها و کاهش درآمد احتمالی آن‌هاست؛ چرا که تأخیر در بارگذاری سایت‌ها یکی از عواملی است که می‌تواند ترافیک یک وب‌سایت را کاهش دهد.

مدیر سابق واحد اعتماد و ایمنی توییتر در پستی در بلواسکای درباره این اتفاق نوشت: «این یکی از آن چیزهایی است که آن قدر دیوانه‌وار به‌نظر می‌رسد که باورکردنش حتی برای توییتر سخت است.»

با توجه به این که توییتر تیم روابط عمومی ندارد، واکنشی به گزارش‌های مربوطه نشان نداده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا