نرم افزار و برنامه ها

واتس‌اپ به‌زودی به قابلیت‌های امنیتی جدید مجهز می‌شود


واتس‌اپ اعلام کرده که طی ماه‌های آینده چند ویژگی امنیتی جدید را برای پیام‌رسان خود منتشر می‌کند که امنیت کاربران را افزایش می‌‌دهد و به حفظ بهتر حریم خصوصی آن‌ها کمک می‌کند.

قابلیت‌های امنیتی جدید واتس‌اپ

واتس‌اپ گفته است که ویژگی‌های جدید به کاربران اجازه می‌دهند تا کنترل بیشتری روی پیام‌های خود داشته باشند و این امر به ارتقای امنیت و حفظ حریم شخصی منتهی می‌شود. اولین قابلیت شامل یک مرحله امنیتی تازه هنگام انتقال حساب کاربری به یک دستگاه دیگر می‌شود. برای انجام چنین کاری، افراد باید پیام تأییدی که روی دستگاه قدیمی حین انتقال نمایان می‌شود را لمس کنند. واضح است که اگر درخواست ناخواسته یا غیرمجازی برای انتقال اکانت صورت گرفته باشد، از این طریق با بن‌بست مواجه خواهد شد.

یکی دیگر از قابلیت‌های امنیتی جدید واتس‌اپ، تأیید دستگاه است که به منظور جلوگیری از سوءاستفاده بدافزارها از این پیام‌رسان و ارسال پیام‌های ناخواسته بدون اجازه کاربر طراحی شده است. در حین فرایند تأیید، بررسی‌های امنیتی بدون نیاز به دخالت کاربر صورت می‌گیرند و می‌تواند به ممانعت از پیامدهای ناخواسته و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات کمک کند. برای اطلاع بیشتر از ویژگی مذکور و نحوه عملکرد آن، می‌توانید به گزارش متا مراجعه کنید.

قابلیت‌های امنیتی جدید واتس‌اپ

کدهای امنیتی خودکار واتس‌اپ هم شاهد ارتقا بوده است و فرایند Key Transparency در آن بهبود یافته است. این به‌روزرسانی به کاربران اجازه می‌دهد تا به‌صورت خودکار، برقراری اتصال امن را تأیید کنند. افراد برای آگاهی از امن‌بودن اتصال خود، می‌توانند روی تب رمزنگاری بزنند تا جزئیات بیشتری را در اختیار داشته باشند. امکانات گفته‌شده به شکل پیش‌فرض در دستگاه‌های مختلف فعال خواهند شد و نیازی به تنظیم دستی آن‌ها وجود ندارد. البته برای امنیت بیشتر، می‌توانید ویژگی‌های دیگری مثل احراز هویت دو مرحله‌ای و رمزگذاری سرتاسری نسخه‌های پشتیبان را خودتان فعال کنید.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا