نرم افزار و برنامه ها

نوت‌پد در ویندوز 11 با هوش مصنوعی کوپایلوت می‌تواند متن‌ها را بررسی کند

Notepad ویندوز 11 جدیدترین برنامه‌ای است که قابلیت‌های هوش مصنوعی را دریافت می‌کند و حالا می‌تواند با ویژگی جدید «توضیح با Copilot»، متن هایلایت‌شده توسط کاربران را تجزیه‌وتحلیل کند. مایکروسافت هم‌اکنون پیش‌نمایش اولیه برنامه جدید نوت‌پد را برای آزمایش‌‎کنندگان کانال‌های Canary و Dev در دسترس قرار داده است.

ویژگی جدید Explain with Copilot با کلیک راست روی متن هایلایت‌شده در این برنامه قابل دسترس است. با انجام این کار، متن انتخاب‌شده شما کپی می‌شود و به‌صورت خودکار در نوار کناری Copilot for Windows قرار می‌گیرد و هوش‌مصنوعی مایکروسافت جستجوی خود در اینترنت برای تشریح آن را آغاز می‌کند.

اضافه‌شدن هوش مصنوعی Copilot به Notepad

این اولین‌باری است که مایکروسافت قابلیت‌های هوش مصنوعی Copilot را به برنامه‌های از پیش‌نصب‌شده ویندوز اضافه می‌کند. علاوه‌براین، غول ردموندی ظاهراً قصد دارد ویژگی Cowriter مجهز به هوش مصنوعی خود را نیز به نوت‌پد اضافه کند که می‌تواند براساس معیارهای خاصی که توسط کاربر تعریف می‌شود، متن بنویسد.

بیشتر بخوانید ...   ابزار جستجوی شغل ایکس حالا در دسترس تمام کاربران نسخه وب قرار گرفت

مایکروسافت هنوز ویژگی Cowriter را برای نوت‌پد معرفی نکرده است، اما Explain with Co‌pilot احتمالاً یکی از اولین ویژگی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی است که ابزار ویرایشگر متن داخلی ویندوز به آن مجهز خواهد شد و در ادامه شاهد ادغام قابلیت‌های بیشتری با آن خواهیم بود.

مایکروسافت که اخیراً تأیید کرده بود در سال 2024 منتظر ویندوز 12 نباشید در چند وقت گذشته در حال ایجاد تغییراتی براساس کوپایلوت بوده است و شاید مهم‌ترین تغییر معرفی‌شده، اضافه‌شدن یک دکمه اختصاصی برای بازکردن این ابزار هوش مصنوعی به کیبورد رایانه‌های ویندوزی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا