نرم افزار و برنامه ها

نسخه جدید اپلیکیشن Photos در iOS 18 امنیت بیشتری خواهد داشت


در رویداد WWDC، با معرفی سیستم‌عامل iOS 18، اپلیکیشن فوتوز نیز بزرگ‌ترین طراحی مجدد خود را دریافت کرد. اما این اپلیکیشن صرفاً طراحی جدیدی نخواهد داشت و به گفته مدیران اپل، در بخش امنیت نیز بهبودهایی دریافت می‌کند.

اپل می‌گوید اپلیکیشن Photos یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های این شرکت محسوب می‌شود و سالانه حدود 3 تریلیون عکس و ویدیو را مدیریت می‌کند. مطمئناً برخی از این داده‌ها برای اکثر کاربران بسیار شخصی هستند؛ بنابراین جلوگیری از سوءاستفاده از این تصاویر بسیار مهم است.

اکنون مدیران اپل در مصاحبه با سایت The National می‌گویند تغییرات نسخه بعدی Photos فراتر از طراحی و ظاهر جدید خواهد بود. در این نسخه جدید، اپ‌های شخص ثالث در اپ استور قبل از اینکه اجازه درخواست دسترسی به تصاویر را داشته باشند، مجدد از نظر خطرات حریم خصوصی بررسی می‌شوند.

افزایش امنیت در اپلیکیشن فوتوز iOS 18

«جان مک‌کورمک» (Jon McCormack)، مدیر بخش دوربین و تصاویر اپل، درباره امنیت اپ جدید فوتوز می‌گوید: «وقتی برنامه‌ای اولین‌ بار از یک API [رابط برنامه‌نویسی اپلیکیشن] استفاده می‌کند، دقیقاً به کاربر اطلاع می‌دهیم آن برنامه چه چیزی درخواست می‌کند.»

جان مک‌کورمک می‌گوید اگر برنامه‌ای برای دسترسی کامل به گالری عکس‌ها درخواستی بکند، کاربر می‌تواند «دسته کوچک خاصی» برای دسترسی آن برنامه ایجاد کند. به عبارت دقیق‌تر، کاربران می‌توانند دسترسی برنامه شخص ثالث به تصاویر و ویدیوهای حساس را کنترل کنند، حتی اگر آن برنامه مجوز دسترسی «کامل» به فوتوز را داشته باشد.

«دلا هاف» (Della Huff)، مدیر بخش دوربین در تیم بازاریابی محصول اپل، نیز اضافه می‌کند هر کاربری تجربه متفاوتی از فوتوز دارد؛ بنابراین اینجا سفارشی‌سازی خودکار بسیار کلیدی است. با کمک هوش مصنوعی این اپلیکیشن برای هر کاربر شخصی‌تر خواهد شد. این ویژگی‌های جدید در Photos را تا حد زیادی Apple Intelligence ارائه می‌دهد.

جدیدترین آیفون‌ها، مانند آیفون 15 پرو و 15 پرو مکس، می‌توانند از پردازش روی دستگاه برای فعال‌کردن ویژگی‌های هوش مصنوعی استفاده کنند. دستگاه‌های قدیمی‌تر نیز احتمالاً برای دسترسی به برخی قابلیت‌های هوش مصنوعی به «محاسبات ابری خصوصی» اپل متکی خواهند بود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا