نرم افزار و برنامه ها

متا در سال 2026 پلتفرم ارتباطات سازمانی Workplace را تعطیل می‌کند


فیسبوک زمانی جاه‌طلبی‌های بزرگی برای تبدیل‌شدن به یک بازیگر اصلی در ارتباطات سازمانی و کاری داشت، اما امروز متا، تصمیم مهم و البته ناخوشایندی گرفته است. این شرکت اعلام کرد که سرویس Workplace را تعطیل می‌کند.

متا در اطلاعیه‌ای رسمی اعلام کرد که پلتفرم Workplace را در سال 2026 تعطیل می‌کند. این پلتفرم جایگزینی برپایه فیسبوک برای ارتباطات سازمانی بود و رقیبی برای اسلک یا مایکروسافت تیمز محسوب می‌شد.

تا تاریخ 31 اوت 2025، کاربران می‌توانند مانند گذشته از Workplace استفاده کنند، اما از 1 سپتامبر 2025 تا 31 مه 2026، این پلتفرم تنها برای خواندن و دانلود داده‌ها در دسترس خواهد بود. نهایتاً پس از مه 2026، این سرویس به‌طور کامل تعطیل می‌شود. هنوز مشخص نیست که چه تعداد از کارمندان تحت تأثیر این تعطیلی قرار خواهند گرفت.

Workplace با ارسال یک یادداشت به کاربران خود، توصیه می‌کند تا به پلتفرم Workvivo که متعلق به شرکت Zoom است، مهاجرت کنند. شرکت زوم در سال 2023، پلتفرم Workvivo را خریداری کرد.

نمایی از رابط کاربری Workplace متا

هدف متا از تعطیلی پلتفرم Workplace

متا دراین‌باره می‌گوید:

«ما فعالیت Workplace را متوقف می‌کنیم تا بتوانیم روی ساخت فناوری‌های هوش مصنوعی و متاورس تمرکز کنیم که معتقدیم اساساً نحوه کار ما را تغییر می‌دهد. طی دو سال آینده، ما به مشتریان Workplace خود گزینه انتقال به Workvivo، تنها شریک ترجیحی متا را ارائه خواهیم داد.»

این تغییر نشان‌دهنده پایان یک دوره ده ساله برای Workplace است که برنامه‌های بزرگی برای ارائه یک جریان درآمد متفاوت به فیسبوک داشت. بااین‌حال در نهایت این محصول نتوانست با پلتفرم‌هایی مانند Teams مایکروسافت رقابت کند.

البته Workplace خیلی وقت است که توسط متا به فراموشی سپرده شده است؛ حتی شنیده شده بود که در زمان همه‌گیری ویروس کرونا، شرکت‌های سرمایه‌گذاری خارجی برای خرید این پلتفرم با متا تماس گرفته بودند تا بلکه بتوانند این سرویس را دوباره زنده کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا