نرم افزار و برنامه ها

مایکروسافت همچنان روی توسعه استور بازی‌ها برای پلتفرم موبایل کار می‌کند

سال گذشته در جریان خرید استودیو «اکتیویژن بلیزارد»، سازنده بازی‌های Call of Duty توسط مایکروسافت، گفته‌شده بود که غول ردموندی می‌خواهد یک استور بازی ایکس باکس برای موبایل بسازد. اکنون «فیل اسپنسر»، رئیس ایکس باکس تأیید کرده که مایکروسافت همچنان در حال پیش‌بردن اهداف خود در این زمینه است.

به گزارش بلومبرگ، رئیس ایکس‌باکس در کنفرانس کمیک CCXP برزیل تأیید کرد که مایکروسافت «در حال مذاکره» با شرکای خود برای راه‌اندازی استور بازی‌های موبایلی است که می‌تواند به‌زودی راه‌اندازی شود. اسپنسر در صحبت‌های خود گفته است:

«این [برنامه] بخش مهمی از استراتژی ما است و امروزه به‌طور فعال روی آن کار می‌کنیم و نه به تنهایی، بلکه در حال صحبت با شرکای دیگری هستیم که مایلند انتخاب‌های بیشتری برای نحوه کسب درآمد از طریق موبایل داشته باشند… فکر نمی‌کنم این کار چندین سال طول بکشد و زودتر شاهد آن خواهیم بود.»

حضور بازی های ایکس باکس در بیشترین پلتفرم‌های ممکن

او در ادامه می‌گوید:

«ما در مورد امکان انتخاب صحبت کرده‌ایم و امروز در گوشی‌های موبایل شما حق انتخابی وجود ندارد. برای اطمینان از اینکه ایکس باکس نه‌تنها امروز، بلکه در 10، 20 سال آینده نیز قابل استفاده باشد، باید حضور قدرتمندی در بسیاری از دستگاه‌ها داشته باشیم.»

علاوه بر این، ورج اخیراً در گزارش جداگانه‌ای اشاره کرده که اکتیویژن بلیزارد نیز حتی پیش از اینکه توسط مایکروسافت، شرکت مالک ایکس باکس خریداری شود، به دنبال ساخت استور بازی‌های خود برای اندروید بوده است.

بیشتر بخوانید ...   شکایت جدید از ایکس به دلایل نمایش بدون برچسب پست‌های تبلیغاتی

هرچند گوگل از نظر فنی اجازه می‌دهد تا استورهای اپلیکیشن و بازی شخص ثالث (مانند کافه‌بازار و مایکت) در اندروید نصب شوند، اما به‌طور کلی این کار را توصیه نمی‌کند، زیرا کاربران باید گزینه بارگذاری جانبی (سایدلودینگ) را فعال کنند.

در همین حال، اپل امکان نصب استورهای شخص ثالث را فراهم نکرده و در طول چند سال گذشته با شکایات متعددی در این رابطه روبرو شده است. البته قوانین جدید اتحادیه اروپا ممکن است به‌زودی غول سازنده آیفون را به ارائه سایدلودینگ یا همان نصب برنامه و بازی‌ها از استورهایی جز اپ استور مجبور کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا