نرم افزار و برنامه ها

فایل‌های برخی از کاربران سرویس ابری گوگل درایو ناپدید شده است!

گوگل می‌گوید درحال بررسی گزارش‌ کاربران گوگل درایو است که ادعا می‌کنند فایل‌های شخصی آن‌ها به شکل غیرمنتظره‌ای از این سرویس ابری ناپدید شده است. گوگل امروز این مشکل را در یک انجمن گفتگوی کاربران در بخش پشتیبانی تأیید کرد. این شرکت می‌گوید که این مشکل برای تعداد محدودی از کاربران گوگل درایو در دسکتاپ رخ داده است. غول فناوری مشکل را مربوط به سینک‌کردن نسخه‌های 84.0.0.0 تا 84.0.4.0 دسکتاپ گوگل درایو می‌داند.

براساس گزارش سایت رجیستر، یکی از کاربران پس از ورود به گوگل درایو، متوجه شد فایل‌های او از ماه می به بعد (اردیبهشت 1402) ناپدید شده‌اند. کاربران دیگر نیز ظاهراً درگیر چنین مشکلی هستند. پس از ثبت پیگیری در سایت پشتیبانی گوگل، تیم پشتیبانی از طریق یک فرایند بازیابی اطلاعات، از جمله تلاش برای بک‌آپ گرفتن و بازیابی پوشه‌ای به نام DriveFS، این کاربران را راهنمایی کردند، اما تلاش آن‌ها بی‌فایده بود.

ناپدیدشدن فایل‌ها در گوگل درایو

درحال‌حاضر، آن انجمنی که این مشکل در آن مطرح شده، 192 کاربر دارد که عده‌ای از آن‌ها به دنبال راه‌حلی برای بازیابی اطلاعات خود هستند. یکی از کاربران گفته است که حتی یک کارشناس IT هم نتوانسته هیچ ردی از فایل‌ها پیدا کند.

بیشتر بخوانید ...   اپلیکیشن مایکروسافت کوپایلوت برای iOS منتشر شد + لینک دانلود

یکی از اعضای تیم گوگل درایو به نام Saitej به برخی کاربران گفته است که روی «disconnect account» در گوگل درایو دسکتاپ کلیک نکنند. او همچنین هشدار داد که برنامه‌ای را که در آدرس زیر قرار دارد حذف یا جابجا نکنند:

کاربران ویندوز: USERPROFILE/AppData/Local/Google/DriveFS

کاربران مک: Library/Application Support/Google/DriveFS

Saitej همچنین به کاربران توصیه می‌کند که یک نسخه پشتیبان از پوشه برنامه را در جای دیگری نگه دارند.

درعین‌حال، این اتفاق به کاربران آسیب‌دیده یادآوری می‌کند که صرفاً ذخیره‌سازی فایل‌ها در سرورهای ابری، ایمن‌بودن آن‌ها را تضمین نمی‌کند. برای مثال یکی از ارائه‌دهندگان فضای ذخیره‌سازی ابری به نام OVH در سال 2021 دچار آتش‌سوزی فاجعه‌بار شد که باعث شد برخی از مشتریان به دنبال پشتیبان‌گیری و بازیابی فایل‌های خوبی بیفتند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا