نرم افزار و برنامه ها

سرویس آب‌وهوای گوگل بخش پیش‌بینی 10 روزه خود را بهبود داد


با نسخه 12.25 برنامه گوگل، قابلیت پیش‌بینی 10 روزه آب‌وهوای اکنون تاریخ هر یک از 10 روز آینده را در صفحه Google Weather فهرست می‌کند. بنابراین با این ویژگی، کاربر می‌تواند بهتر از شرایط آب‌وهوایی چند روز آتی مطلع شود.

به گزارش «فون آرنا»، قبلاً این 10 روز فقط اسم روز (شنبه، یکشنبه، دوشنبه و…) را نشان می‌داد و تاریخ آن روز وجود نداشت. برای جلوگیری از سردرگمی، حالا این 10 روز با پیش‌بینی روز جاری شروع می‌شود که به عنوان «امروز» فهرست شده است؛ سپس 9 روز آینده را بعد از پیش‌بینی امروز می‌بینیم که شامل روز هفته، تاریخ، طرحی از شرایط پیش‌بینی هوا و میزان دمای مورد انتظار برای آن روز است.

آب‌وهوای گوگل

این تغییر باید به هرگونه سردرگمی که ممکن بود هنگام مشاهده پیش‌بینی آب‌وهوای روزها بعد از گذشت یک هفته پیش بیاید، پایان دهد. این ویژگی زمانی که کاری را برای یک روز خاص (مثلاً مسافرت در روز پنج‌شنبه آینده) برنامه‌ریزی می کنید، مفید است و به شما کمک می‌کند تا از شرایط آب‌وهوایی آن روز به همراه تاریخ دقیقش، مطلع شوید. این پیش‌بینی 10 روزه در گزارش حاضر در پیکسل 6 پرو که آخرین نسخه بتای اندروید 15 را اجرا می‌کند، مشاهده شده است.

نحوه افزودن آب‌وهوای گوگل به صفحه اصلی گوشی اندرویدی

برای اینکه میانبر آب‌وهوای گوگل در صفحه اصلی شما ظاهر شود، برنامه گوگل را در گوشی اندرویدی خود باز کنید. در نوار جستجو، عبارت Weather را تایپ کنید تا نسخه کوچک‌تر صفحه Google Weather ظاهر شود. در سمت راست نتیجه «Weather» یک منوی سه نقطه را مشاهده خواهید کرد. روی آن ضربه بزنید تا یک منو با عنوان «About this result» ظاهر شود. این منو به شما این امکان را می‌دهد که بین فارنهایت و سانتی‌گراد برای دما یکی را انتخاب کنید و همچنین به شما اجازه می‌دهد به گزینه «افزودن به صفحه اصلی» (Add to homescreen) دسترسی داشته باشید. روی آن ضربه بزنید و میانبر Google Weather را به صفحه اصلی خود اضافه کنید.

آب‌وهوای گوگل

به غیر از سرویس آب‌و‌هوای گوگل، برنامه‌های هواشناسی شخص ثالثی هم وجود دارند که می‌توانید آن‌ها را از فروشگاه گوگل پلی نصب کنید؛ مانند برنامه The Weather Channel و AccuWeather.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا