نرم افزار و برنامه ها

رزرو آنلاین مطب با درمانکده

درمانکده یکی از موفق‌ترین استارتاپ‌ها در حوزه دیجیتال هلث (سلامت دیجیتال، Digital Health) در ایران است. در واقع این مجموعه پلتفرمی است که در بستر اینترنت خدمات پزشکی و سلامتی مانند دریافت نوبت آنلاین مطب، مشاوره پزشکی اینترنتی، معرفی مراکز درمانی و حتی تجربه‌های بیماران را به کاربران خود ارائه می‌دهد. این مقاله به معرفی درمانکده پرداخته است و به شما می‌گوید چگونه می‌توانید پزشکان متخصص را پیدا کنید.

 

درمانکده چطور پزشکان متخصص را به شما معرفی می‌کند؟

مشکل شما برای پیدا کردن پزشکان متخصص چیست؟ آیا نام پزشک را می‌دانید اما هیچ آدرس و شماره تماسی از او ندارید. شاید هم علائمی مانند شکم درد، سردرد، حالت تهوع، ریزش مو و… را دارید اما دقیقا نمی‌دانید به چه پزشک متخصصی باید مراجعه کنید. شاید هم جزو آن دسته از افرادی هستید که می‌خواهید یک پزشک خوب و باتجربه به شما معرفی شود. در هر یک از شرایط بالا درمانکده می‌تواند به شما کمک کند.

پیدا کردن پزشک متخصص فقط با نام او

اگر نام پزشک را می‌دانید و می‌خواهید آدرس مطب، شماره تماس، ساعت و روز کاری او را بدانید، کافی است به سایت درمانکده مراجعه و نام پزشک مورد نظر خود را جستجو کنید. اگر پزشک طرف قرارداد مجموعه درمانکده باشد، در کوتاه‌ترین زمان اطلاعات دقیقی از او در اختیار شما قرار می‌گیرد.

پیدا کردن پزشک با توجه به علائم بیماری

اگر با علائم خاصی مواجه هستید اما دقیقا نمی‌دانید به چه پزشکی مراجعه کنید، می‌توانید در صفحه اصلی سایت درمانکده علائم بیماری را تایپ و جستجو کنید. براساس علائمی که ارائه کرده‌اید، پزشکان متخصص به شما معرفی می‌شوند. البته در این شرایط می‌توانید از کمک پزشکان متخصص داخلی درمانکده نیز استفاده کنید. این پزشکان با بررسی وضعیت سلامتی شما، در صورت نیاز شما را به پزشک متخصص ارجاع می‌‌دهند.

معرفی پزشک با توجه به تخصص پزشکی

اگر می‌دانید برای تشخیص و درمان بیماری به چه پزشک متخصصی نیاز دارید، کافی است نام تخصص پزشکی مانند متخصص زنان را در سایت درمانکده جستجو کنید. آنگاه لیستی از پزشکان متخصص و فوق تخصص زنان برای شما نمایش داده می‌شود.

چطور از لیست پزشکان متخصص درمانکده بهترین پزشک را انتخاب کنیم؟

هدف درمانکده فقط معرفی پزشک به بیماران نیست، این مجموعه سعی کرده است متخصصان باتجربه و متعهد را به کاربران خود معرفی کند تا کمی از دغدغه و نگرانی‌های آن‌ها کم شود. برای معرفی پزشکان متخصص برتر فاکتورهای بسیار زیادی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها نظرات و میزان رضایتمندی بیماران است. درمانکده شرایطی را فراهم کرده است تا بیماران فرصت اشتراک‌گذاری تجربه خود از مراجعه به پزشک مورد نظر را داشته باشند. شما می‌توانید با مراجعه به لیست پزشکان متخصص درمانکده این نظرات را مطالعه و بررسی کنید و براساس آن از بهترین پزشک نوبت اینترنتی دریافت بگیرید.

چطور با درمانکده در سریع‌ترین زمان از پزشک نوبت بگیریم؟

یکی از مشکلاتی که برای دریافت نوبت از مطب پزشک با آن مواجه می‌شویم این است که امروز یا فردا می‌خواهیم با دکتر ملاقات داشته باشیم، اما منشی می‌گوید «نوبت شما برای اولین شنبه ماه بعد ثبت شد، با مدارک خود به مطب مراجعه کنید». مشکل اینجاست که اگر بخواهیم تا اولین شنبه ماه دیگر صبر کنیم، احتمالا وضعیت‌مان بدتر می‌شود و اصلا شاید در این دنیا نباشیم که بخواهیم با مدارک پزشکی به مطب مراجعه کنیم. اینجاست که از خودمان می‌پرسیم، حالا چکار کنیم و به سراغ کدام پزشک برویم. درمانکده همواره آرزو می‌کند «تنت به ناز طبیبان نیازمند مباد، وجود نازکت آزرده گزند مباد». اما اگر در چنین شرایطی قرار دارید، درمانکده را فراموش نکنید.

بیشتر بخوانید ...   چه زبان های برنامه نویسی را برای ساخت بازی یاد بگیریم؟

اگر به سایت و لیست پزشکان متخصص این مجموعه، مانند متخصص روماتولوژی، مراجعه کنید، متوجه می‌شوید که زودترین زمان دریافت نوبت برای هر یک از پزشکان ثبت شده است. چنانچه کمی روی اطلاعات این لیست تمرکز داشته باشید، به‌راحتی متوجه تقویم کاری پزشکان خواهید شد. شما می‌توانید با توجه به وضعیت خود از پزشک مورد نظر زودترین نوبت را رزرو کنید.

چطور با درمانکده از نزدیک‌ترین مطب پزشک متخصص به منزل‌تان نوبت بگیرید؟

برخی مشکلات آنقدر برای ما تکرار شده‌اند که دیگر به چشم مشکل به آن‌ها نگاه نمی‌کنیم. خوب یا بد باور کرده‌ایم که باید باشند. یکی از آن‌ها بُعد مسافت بین مطب با منزل است. حتما شما هم تجربه دارید که در شرق تهران زندگی می‌کنید اما پزشکی که می‌شناسید در غرب تهران مطب دارد. البته بیشتر ساکنین جنوب تهران مجبور هستند برای ملاقات با پزشک متخصص باتجربه به مرکز یا شمال تهران مراجعه کنند. به بُعد مسافت، ترافیک، آلودگی هوا و شلوغی مطب را هم اضافه کنید. عملا برای اینکه بخواهید ۱۰ دقیقه با پزشک ملاقات کنید، دست کم چهار پنج ساعت و شاید هم بیشتر زمان لازم دارید.

درمانکده ادعا نمی‌کند که این می‌تواند این مشکل را با همه جوانبش حل کند. اما سعی کرده است با ارائه نقشه و آدرس مطب، پزشکان متخصص را معرفی کند. به این ترتیب شانس بیشتری دارید برای اینکه در نزدیکی محل سکونت خود پزشک متخصص باتجربه را پیدا کنید.

من به مشاوره پزشکی نیاز دارم؛ آیا می‌توانم از خدمات درمانکده استفاده کنم؟

یکی از مشکلات حوزه درمان و بهداشت این است که همه مشکلات پزشکی واقعا نیازی به مراجعه حضوری ندارند و صرفا با چند توصیه پزشکی حل می‌شود. درمانکده با درک این نیاز، شرایطی را فراهم است تا کاربران بتوانند قبل از مراجعه به مطب با پزشک متخصص مشاوره داشته باشند. مشاوره پزشکی درمانکده به شکل‌های زیر ارائه می‌شود:

  • مشاوره تلفنی
  • مشاوره اینترنتی (متنی، صوتی و تصویری)

در طی جلسه‌های مشاوره درمانکده این اطمینان را به شما می‌دهد که تمامی اطلاعات فقط در دسترس شما و پزشک قرار می‌گیرد.

آیا خدمات درمانکده محدود به دریافت نوبت اینترنتی و مشاوره آنلاین پزشکی است؟

خیر. این مجموعه تلاش می‌کند تا شکاف‌هایی که در این بخش از حوزه درمان و سلامت جامعه وجود دارد را پیدا و برای آن‌ها راه‌حل ارائه دهد. از دیگر خدمات این مجموعه می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مشاوره فوری پزشکی: در شرایطی که به کمک پزشک در یک فاصله زمانی نسبتا کوتاه نیاز داشته باشید، می‌توانید از این خدمت استفاده کنید. توجه داشته باشید این خدمت جایگزین خدمات فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ نیست.
  • بانک اطلاعات مراکز درمانی: این مجموعه اطلاعات مراکز درمانی (بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها، آزمایشگاه‌ها و مراکز تصویربرداری پزشکی) را در قالب یک لیست در اختیار شما قرار می‌دهد. با استفاده از این خدمت می‌توانید مرکز درمانی مورد نظر را به راحتی پیدا کنید.
  • تست هوشمند کرونا: این تست به‌طور آنلاین طراحی شده است و وضعیت سلامت عمومی شما را بررسی می‌کند.
  • داروخانه آنلاین درمانکده: با استفاده از این خدمت می‌توانید انواع مکمل‌های غذایی، دارویی، لوازم کودک و… را اینترنتی خریداری کنید.

علاوه‌بر این موارد با مراجعه به سایت درمانکده می‌توانید مطالب مجله پزشکی را مطالعه کنید. این مجله شامل مطالب پزشکی بسیار متنوعی است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا