نرم افزار و برنامه ها

توییتر سرانجام API رایگان خود را از دسترس خارج کرد


توییتر ظاهراً سرانجام سطح رایگان API خود را با یک «سطح پایه پولی» جایگزین کرده و این تغییر تأثیر بسیار زیادی بر اکوسیستم توییتر گذاشته است. ابتدا قرار بود این تغییر در 9 فوریه (20 بهمن) اعمال شود اما برنامه‌های توییتر برای آن دوبار به تعویق افتاد. بات‌های محبوب توییتر مانند Thread Reader از سطح رایگان این API استفاده می‌کردند اما اکنون توسعه‌دهندگان آن مجبور به پرداخت هزینه جدید هستند یا باید بات خود را به‌طور کامل متوقف کنند.

اخیراً توییتر لیست قیمت جدیدی برای API خود منتشر کرده بود که شامل سه حالت رایگان، پایه و سازمانی می‌شوند و نسخه پایه آن با هزینه ماهانه 100 دلار فعال خواهد شد. طرح رایگان تنها دسترسی نوشتن به برنامه‌نویسان را ارائه می‌کند تا بتوانند تا سقف 1500 توییت در ماه را بدون پرداخت هزینه، منتشر کنند و قیمت مشخصی برای طرح سازمانی ارائه نشده بود.

توییتر

مشکلات مربوط به تعطیلی API رایگان توییتر

طی چند روز گذشته، تعدادی از سازندگان برنامه و سایر سرویس‌ها گزارش کرده‌اند که API توییتر دیگر برای آن‌ها کار نمی‌کند. طبق گزارش Mashable، به‎‌نظر می‌رسد این تغییر از صبح روز سه شنبه آغاز شده است و بسیاری از توسعه دهندگان همچنان در تلاش هستند تا متوجه چه اتفاقی افتاده، زیرا به‌نظر می‌رسد که توییتر اکثر توسعه‌دهندگان را در مورد این تغییر آگاه نکرده است.

توییتر در حالی API رایگان توییتر را کنار گذاشته که این شرکت در دی‌ماه گذشته با تغییر ناگهانی قوانین خود، رسماً به کار کلاینت‌های شخص ثالث پایان داد. اما کلاینت‌های شخص ثالث تنهای بخش کوچکی از توسعه‌دهندگان، محققان، سازندگان بات‌ها و حساب‌های دیگری بوده‌اند که از APIهای توییتر استفاده می‌کردند.

به عنوان مثال، وردپرس چند روز قبل اعلام کرده بود که دیگر نمی‌تواند به API توییتر دسترسی داشته باشد و این امر باعث شده تا وب‌سایت‌های ساخته شده توسط این سرویس، دیگر قادر به اشتراک‌گذاری خودکار پست‌ها در توییتر نباشند. البته طبق بیانیه وردپرس، این مشکل از آن زمان تاکنون برطرف شده است.

به همین ترتیب، Echobox، سرویسی که به ناشران اجازه می‌دهد محتوای خود را در تو‌ییتر به اشتراک بگذارند نیز روز چهارشنبه اعلام کرد که ارتباط آن با API تو‌ییتر «بدون هیچ هشداری» قطع شده است.

Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا