نرم افزار و برنامه ها

بازطراحی واتس‌اپ اندروید آن را به نسخه آیفون نزدیک‌تر می‌کند


به نظر می‌رسد که متا به زودی اقدام به بازطراحی واتس‌اپ برای اندروید خواهد کرد که ظاهر این پیام‌رسان را به نسخه iOS شبیه‌تر می‌کند. فعلاً خبری از نسخه جدید نیست؛ اماً‌ احتمال می‌رود در هفته‌های آتی شاهد انتشار عمومی آن باشیم.

نسخه بازطراحی شده واتس‌اپ چه ویژگی‌هایی دارد؟

برای سالیان طولانی، کاربران نسخه اندروید این پیام‌رسان نسبت به ظاهر قدیمی و منسوخ شده آن، گله داشتند. اکنون به نظر می‌رسد که تیم طراحی و توسعه واتس‌اپ می‌خواهد مشکل را برطرف کند و نسخه اندروید را به آیفون نزدیک نماید. مهم‌ترین تغییر احتمالی در نسخه بازطراحی شده واتس‌اپ برای اندروید، در منوی ناوبری صورت خواهد گرفت که در پایین صفحه قرار می‌گیرد. چنین تغییری می‌تواند به یکپارچگی بیشتر میان پلتفرم‌های متفاوت، کمک کند و از سردرگمی کاربران در صورت مهاجرت از اندروید به آیفون یا بالعکس، جلوگیری به عمل آورد.

بازطراحی واتس‌اپ

طبق گزارش منتشر شده، ظاهر جدید پیام‌رسان متا در آپدیت‌های آتی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. بازطراحی واتس‌اپ احتمالاً موجب می‌شود تا این اپلیکیشن مدرن‌تر از قبل به نظر برسد و جابه‌جایی میان منوهای مختلف آن، آسان‌تر و چشم‌نوازتر از گذشته باشد. در سوی دیگر کاربران می‌توانند تنها با یک لمس به قسمت‌های گوناگون مثل چت‌ها، گروه‌ها، استاتوس‌ها، تماس و… دسترسی داشته باشند. شایان ذکر است که تاکنون هیچ کدام از مسئولین پیام‌رسان مذکور یا متا، اظهار نظری پیرامون این مسئله نکرده‌اند و نمی‌توان با اطمینان کامل نسبت به انتشار به‌روزرسانی گفته شده، صحبت کرد.

از دیگر قابلیت‌های جدید مورد انتظار در واتس‌اپ می‌توان به امکانات پیشرفته‌تر برای مدیران گروه‌ها اشاره کرد که کنترل بیشتری روی نحوه عضویت افراد را برای آنها فراهم می‌سازد. همچنین کاربران می‌توانند آسان‌تر از گذشته، گروه‌های مشترک خود با دیگر افراد را مشاهده کنند. به این منظور تنها کافی است تا نام مخاطب را در نوار جستجو وارد نمایند تا بتوانند لیست گروه‌های مشترک را در اختیار داشته باشند.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا