نرم افزار و برنامه ها

اپیک گیمز با درخواست اپل برای تغییر فروشگاه اپ‌های خود مقابله می‌کند


به‌نظر می‌رسد که دعوای میان اپل و اپیک گیمز تمامی ندارد. مالک اپ استور چند روز پیش بالاخره به سازنده بازی فورتنایت چراغ سبز نشان داد تا فروشگاه اپ‌های خود را در اتحادیه اروپا منتشر کند. اما این شرکت خواستار تغییراتی در طراحی دکمه‌های این فروشگاه شد. حالا مدیرعامل اپیک گیمز اعلام کرده است که با این خواسته اپل مقابله می‌کند.

«تیم سویینی»، مدیرعامل اپیک گیمز می‌گوید ماجرای پیروی اپل از قانون بازارهای دیجیتال (DMA) مضحک شده است. او در پستی در صفحه شخصی خود در ایکس توضیح داد: «اپل حالا می‌گوید این تأییدیه موقت است و خواستار این شده که ما دکمه‌ها را در نسخه بعدی تغییر دهیم؛ این کار فروشگاه ما را از حالت استاندارد خارج و استفاده از آن را سخت می‌کند.»

اپیک گیمز درخواست اپل را قبول نخواهد کرد

مدیرعامل اپیک گیمز می‌گویند آن‌ها مقابل این درخواست اپل ایستادگی خواهند کرد. حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم اقدام این شرکت در مقابل کوپرتینویی‌ها در چه سطحی خواهد بود. آیا آن‌ها به اتحادیه اروپا شکایت می‌کنند یا صرفاً از اعمال تغییرات مدنظر اپل سر باز خواهند زد.

اکانت رسمی اخبار اپیک گیمز در شبکه اجتماعی ایکس نیز می‌گوید اپل به برخی از رسانه‌ها اعلام کرده است که اگرچه درحال‌حاضر اپ فروشگاه اپیک گیمز را تأیید کرده، اما از این شرکت می‌خواهد در یکی از نسخه‌های بعدی این فروشگاه، رابط کاربری آن را تغییر دهد. اکانت رسمی اپیک گیمز هم در پست خود می‌گوید این شرکت تقاضای اپل را نمی‌پذیرد.

سازنده آیفون مطابق قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا مجبور شد به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث اجازه دهد در کنار اپ استور فعالیت داشته باشند. بااین‌حال، این شرکت فرایندی را تعریف کرد تا این فروشگاه‌ها پیش از انتشار توسط اپل ارزیابی و تأیید شوند. حالا همین فرایند برای اپیک گیمز دردسرساز شده است. باید منتظر باشیم تا ببینیم در ادامه این دعوا به کجا خواهد رسید و آیا مسئولان اتحادیه اروپا به این کشمکش ورود خواهند کرد یا اپل عقب‌نشینی می‌کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا