نرم افزار و برنامه ها

اپل به انتشار فروشگاه اپیک گیمز در اتحادیه اروپا چراغ سبز نشان داد


هفته گذشته اپیک گیمز گفت که بازی فورتنایت و فروشگاه اپلیکیشن خود را برای تأیید به اپل ارسال کرده است. مدتی قبل نیز اپیک گیمز اپل را متهم کرد که عمداً ثبت اسناد رسمی فروشگاه این شرکت را در اتحادیه اروپا به تأخیر انداخته است. اما اکنون اپل درخواست اپیک گیمز را تأیید کرده است.

براساس گزارش رویترز، اپل اعلام کرد که برنامه مارکت‌پلیس اپیک گیمز را در آیفون و آیپد در اروپا تأیید کرده است. البته این تأییدیه زمانی اعلام شد که سازنده فورتنایت دشمنی خود را در چند روز گذشته با غول فناوری تشدید کرده بود. اپیک گیمز گفته بود که اپل مانع از راه‌اندازی فروشگاه این شرکت می‌شود.

تأییدیه اپل برای انتشار فروشگاه اپیک گیمز

قبل از آنکه اپل درخواست اپیک گیمز را تأیید کند، سازنده فورتنایت در ایکس گفت که اپل دو بار درخواست فروشگاه Epic Games را رد کرده است چون این غول فناوری ادعا می‌کند که طراحی و موقعیت دکمه «نصب» (Install) اپیک بسیار شبیه دکمه «دریافت» (Get) اپل است و برچسب «خریدهای درون برنامه» (In-app purchases) این شرکت نیز بسیار شبیه به برچسب‌های خریدهای درون برنامه‌ای اپ استور است.

اپیک گیمز می‌گوید که از همان شیوه نام‌گذاری رایج برای «نصب» و «خریدهای درون برنامه‌ای» استفاده کرده است و در فروشگاه‌های اپلیکیشن محبوب در چندین پلتفرم نیز همین نام‌ها استفاده می‌شود؛ همچنین می‌گوید که فقط سعی کرده است تا فروشگاهی بسازد که کاربران بتوانند به‌راحتی با آن ارتباط بگیرند. در این بیانیه آمده است: «ردکردن اپل خودسرانه، برای مانع‌تراشی و در تخطی از قانون بازارهای دیجیتال (DMA) است و ما نگرانی‌های خود را با کمیسیون اروپا در میان گذاشته‌ایم.»

اکنون که اپل به این شرکت چراغ سبز نشان داده است، اپیک ‌می‌گوید که مارکت‌پلیس خود را در اتحادیه اروپا ظرف چند ماه آینده منتشر خواهد کرد. فروشگاه Epic Games محتوای اختصاصی این شرکت ازجمله بازی فورتنایت را در کنار دیگر بازی‌ها و اپ‌های شخص ثالث ارائه می‌کند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا