نرم افزار و برنامه ها

آپدیت macOS 15 برای تمام مک‌های مجهز به تراشه M1 و بالاتر عرضه خواهد شد


اپل در کنفرانس امسال WWDC از macOS 15 Sequoia با قابلیت‌های جدید و جذابی رونمایی کرد. اما کدام یک از مدل‌های مک‌بوک‌ و کامپیوترهای اپل این آپدیت را دریافت می‌کنند؟ می‌توان گفت این آپدیت جدید برای تمام مک‌های موجود اپل با تراشه‌های سری M عرضه خواهد شد.

کاربران می‌تواند macOS 15 را روی هر مک که تراشه‌های اپل داشته باشد، نصب کنند. به عبارت دیگر تراشه‌های M1 به بالا این آپدیت را دریافت خواهند کرد.

مک‌بوک و سیستم‌های اپل سازگار با macOS 15

مک‌بوک‌ها و کامپیوترهایی که در پایین مشاهده می‌کنید این آپدیت را دریافت خواهند کرد:

  • مک‌بوک‌های ایر سال 2020 و بالاتر.
  • مک‌بوک پرو سال 2018 و بالاتر.
  • مک پرو سال 2019 و بالاتر.
  • آی‌مک سال 2019 و بالاتر.
  • آی‌مک پرو سال 2019 و بالاتر.
  • مک مینی سال 2018 و بالاتر.
  • مک استودیو سال 2022 و بالاتر.

اپل آپدیت macOS 15 برای تمامی مک‌بوک‌ها و سیستم‌هایی که به تراشه‌های اختصاصی خود مجهز هستند، عرضه خواهد کرد. به‌عبارتی حتی مک‌بوک‌ها و سیستم‌هایی که در سال 2018 عرضه شده‌اند این آپدیت جدید را دریافت می‌کنند. اگر از مدل و سال دقیق مک خود مطمئن نیستید، می‌توانید در قسمت «About this Mac» در تنظیمات از مدل و سال مک خود مطلع شوید.

این آپدیت قابلیت‌های جذاب مختلفی دارد که یکی از آن‌ها آیفون میرورینگ (iPhone Mirroring) است. با این قابلیت شما قادر خواهید بود که نمایشگر آیفون خود را به‌طور کامل در مک‌بوک خود انتقال دهید و با اپ‌های آن کار کنید. حتی می‌توانید نوتیفیکشن‌های آیفون را نیز در مک ببینید.

همچنین آپدیت macOS 15 از برنامه Passwords پشتیبانی خواهد کرد. شما می‌توانید رمزهای عبور وای‌فای، پسورد نرم‌افزارها و سایت‌ها و موارد گوناگون دیگر را مدیریت کنند.

اسپانسر این رویداد در وب‌سایت دیجیاتو، زیتل است؛ Say no to limits ,zitel

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا