موبایل

گوگل از سال 2016، نزدیک به 40 میلیون گوشی پیکسل فروخته است


اگرچه چند سال از ورود گوشی‌های سری پیکسل به بازار می‌گذرد، اما این محصولات همچنان سهم کمی دارند. بااین‌حال، گزارشی جدید می‌گوید که گوگل از سال 2016 تا به امروز، نزدیک به 40 میلیون گوشی پیکسل فروخته است که 10 میلیون آن به سال گذشته میلادی مربوط می‌شود.

طبق گفته معاون IDC، «فرانسیسکو جرونیمو»، گوگل در فاصله 2016 تا 2023 توانسته است 37.9 میلیون گوشی پیکسل بفروشد. به گفته جرونیمو، رشد فروش محصولات پیکسل در سال‌های اخیر 2 رقمی بوده است.

رشد چشمگیر فروش گوشی‌های پیکسل

فروش گوشی‌های پیکسل افزایش چشمگیری در سال‌های اخیر داشته است. سال گذشته میلادی و پیش از معرفی سری پیکسل 7، گوگل موفق به فروش 27.6 میلیون گوشی پیکسل شده بود. بنابراین این شرکت در مدت 12 ماه توانسته است 10 میلیون گوشی پیکسل بفروشد و احتمالاً با بهترین سال برای گوشی‌های پیکسل روبه‌رو بودیم.

افزایش فروش گوشی‌های پیکسل چندان تعجب‌برانگیز نیست؛ چرا که این محصولات در سال‌های اخیر در آمریکا و همچنین ژاپن مورد‌توجه زیادی قرار گرفته‌اند. چند وقت پیش گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد درحالی‌که برندهای مطرح دنیای اندروید با کاهش فروش مواجه شده‌اند، گوگل افزایش فروش را تجربه کرده است. همچنین گزارش دیگری نشان داد که گوشی‌های پیکسل درحال گرفتن سهم آیفون در ژاپن هستند.

به‌نظر می‌رسد گوگل در دنیای گوشی‌های هوشمند بالاخره در مسیر درست قرار گرفته است و باید منتظر افزایش فروش گوشی‌های این برند باشیم. البته بد نیست به این موضوع اشاره کنیم که سهم گوشی‌های گوگل در بازار هنوز بسیار کمتر از رقباست.

درحالی گوگل در یک بازه 7 ساله موفق به فروش 37.9 میلیون گوشی شده است که اپل طی یک سال بیش از 200 میلیون آیفون روانه بازار می‌کند. بنابراین حداقل در آینده نزدیک گوگل نمی‌تواند تهدیدی را متوجه اپل کند.مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین بررسی کنید
نزدیک
دکمه بازگشت به بالا