موبایل

پیکسل 8 با تشخیص گلس نمایشگر، تغییر حساسیت لمسی را آسان‌تر می‌کند

گاهی با قراردادن محافظ صفحه (گلس) روی نمایشگر گوشی‌ها، متوجه می‌شویم که نمایشگر ورودی‌های لمسی را درست تشخیص نمی‌دهد. حالا پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو این مشکل را برطرف کرده‌اند. این گوشی‌ها می‌توانند به‌طور خودکار تشخیص دهند که محافظ صفحه به نمایشگر گوشی خود اضافه کرده‌اید و به شما یادآوری می‌کنند که حالت Screen Protector را فعال کنید تا حساسیت لمسی نمایشگر گوشی شما بهبود یابد.

براساس گزارش Android Police، گوشی‌های پیکسل گوگل مدتی است که حالت خاصی برای افزایش حساسیت لمسی هنگام استفاده از محافظ صفحه دارند و در سری پیکسل 8، این حالت می‌تواند به‌طور خودکار اعمال شود؛ یعنی وقتی شما گلس روی نمایشگر قرار می‌دهید، گوشی به شما نوتیفیکیشن می‌دهد و می‌خواهد گزینه حالت محافظ صفحه یا Screen Protector Mode را فعال کنید.

حالت محافظ صفحه در سری پیکسل 8

همچنین اگر تصمیم به برداشتن گلس صفحه از گوشی خود داشته باشید، به‌طور خودکار نوتیفیکیشنی دریافت می‌کنید و به شما یادآوری می‌کند که حالت محافظ صفحه را غیرفعال کنید. برای فعال‌کردن دستی این قابلیت در گوشی‌های پیکسل گوگل باید وارد تنظیمات و سپس بخش نمایشگر (Display) شوید؛ در آنجا این گزینه را می‌توانید پیدا کنید:

این ویژگی برای اولین‌بار در ماه اکتبر (مهرماه 1402) مشاهده شد، اما تاکنون به‌طور گسترده عمومی نشده بود. برخی از افراد در ردیت گفته‌اند که اخیراً نوتیفیکیشن‌های آن را هنگام نصب محافظ صفحه دیده‌اند؛ برخی کاربران نیز هنوز متوجه این قابلیت نشده‌ و یا نوتیفیکیشنی دریافت نکرده‌اند.

بیشتر بخوانید ...   برای نخستین بار، تقلید اپل از شیائومی در طراحی دوربین آیفون 15 ؛‌ دوربین آیفون‌های جدید چه تفاوتی دارد؟

درحال‌حاضر تنها در سری پیکسل 8 این قابلیت – یا به عبارت دیگر «ردیاب محافظ صفحه» – در دسترس است. در مدل‌های پیکسل سال 2021 و 2022 نیز حالت محافظ صفحه وجود دارد، اما باید به‌شکل دستی آن را فعال یا غیرفعال کرد و گوشی تشخیص نمی‌دهد که چه زمانی گلس صفحه نصب یا برداشته شده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا