موبایل

پرفروش‌ترین برندهای گوشی در خاورمیانه کدامند؟ + لیست


فروش گوشی‌های هوشمند در خاورمیانه (غیر از ترکیه) هر سال رو به کاهش است و انتظارات کمی از فروش گوشی در این منطقه وجود دارد. اما وضعیت در فصل اول 2023 بهتر از انتظارات بود و همچنین سامسونگ پرفروش‌ترین برند خاورمیانه شد.

تحلیلگران انتظار داشتند کاهش فروش گوشی در فصل اول 2023 در بازار خاورمیانه 13 درصد باشد، اما طبق جدیدترین اطلاعات شرکت تحقیقاتی کانالیس، کاهش فروش در این بازار تنها 3.5 درصد بود. درحقیقت در سه ماه اول 2023، شرکت‌ها درمجموع 8.8 میلیون گوشی هوشمند در این منطقه به فروش رسانده‌اند.

در این گزارش به‌طور مستقیم به ایران اشاره‌ای نشده است. طبق گزارش کانالیس، فروش گوشی در عربستان سعودی رشد 1 درصدی داشته، درحالی‌که فروش گوشی در امارات متحده عربی کاهش 3 درصدی را تجربه کرده. در کشورهای عراق و کویت هم به‌ترتیب فروش گوشی 3 و 11 درصد کاهش داشته است.

سامسونگ، پرفروش‌ترین برند گوشی در خاورمیانه

سامسونگ توانسته است در فصل اول 2023 بیشترین گوشی را در منطقه خاورمیانه عرضه کند. کره‌ای‌ها در این بازه زمانی 3.8 میلیون گوشی فروخته‌اند و سهم 43 درصدی را به‌دست آورده‌اند. بااین‌حال رشد فروش سالانه سامسونگ منفی 5.3 درصد بوده است.

سامسونگ خاورمیانه

در مقام دوم اپل قرار گرفته است. کوپرتینویی‌ها در این بازه زمانی در بازار خاورمیانه موفق به فروش 1.3 میلیون گوشی هوشمند شده‌اند و سهم 15 درصدی به‌دست آورده‌اند. بااین‌حال اپل رشد فروش سالانه 35.4 درصدی را تجربه کرده است.

شیائومی در رتبه سوم به‌چشم می‌خورد. چینی‌ها توانسته‌اند با رشد فروش سالانه 1.6 درصدی، 1.0 میلیون گوشی در خاورمیانه بفروشند و سهم 11 درصدی برای خود به‌دست آوردند. لازم به ذکر است که در این گزارش برند شیائومی شامل زیرمجموعه‌های ردمی و پوکو می‌شود. در رتبه چهارم و پنجم به‌ترتیب برندهای چینی Transsion و اوپو با سهم 11 و 4 درصدی به‌چشم می‌خورند.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا