موبایل

ویوو احتمالاً زودتر از سامسونگ اولین گوشی رول‌شونده را عرضه می‌کند


اگرچه مدت‌هاست سامسونگ روی نمایشگرهای رول‌شونده یا کشویی کار می‌کند، اما به‌نظر می‌رسد شرکت چینی ویوو با همکاری Transsion می‌خواهد از غول فناوری کره جنوبی پیشی بگیرد و زودتر از آن‌ها، در سال 2024، اولین موبایل با صفحه‌نمایش رول‌شونده را عرضه کند.

نشریه کره‌ای The Elec به نقل از منابع آگاه خود می‌گوید دو شرکت ویوو و Transsion می‌خواهند در سال 2024 اولین گوشی با نمایشگر رول‌شونده را عرضه کنند. شرکت Transsion پیش‌تر از نمونه مفهومی محصول رول‌شونده خود با نام Techno Phantom Ultimate پرده برداشته بود.

این گوشی مفهومی نمایشگری داشت که در حالت عادی 6.55 اینچ بود اما می‌توانست باز شود و به 7.11 اینچ برسد. این مکانیزم با روشی متفاوت از گوشی‌های تاشو به کاربر اجازه می‌داد تا در صورت نیاز به صفحه‌نمایشی بزرگ‌تر دسترسی داشته باشد.

موبایل رول‌شونده ویوو احتمالاً با همکاری Transsion ساخته می‌شود

موبایل مشترک ویوو و Transsion احتمالاً نمایشگر رول‌شونده خود را از شرکت BOE یا سامسونگ دیسپلی دریافت خواهد کرد. اما منابع مدعی‌اند که BOE در این زمینه از شانس بیشتری برخوردار است چون اشتیاق بالاتری برای این همکاری دارد.

گزینه دیگری که برای تأمین این پنل‌ها از آن یاد شده، شرکت چینی CSOT است. این شرکت قبلاً پنل گوشی مفهومی Techno Phantom Ultimate را ساخته بود، درنتیجه ممکن است در این همکاری نیز به کمک ویوو و Transsion بیاید.

حرکت به‌سمت فناوری صفحه رول‌شونده می‌تواند پاسخی به سلطه سامسونگ بر بازار گوشی‌های تاشو باشد. این غول کره‌ای با معرفی سری گلکسی فولد خیلی زود توانست این برند را در بازار گوشی‌های تاشو مطرح کند و به انتخاب اول طرفداران این محصولات تبدیل شود.

اما حالا به‌نظر می‌رسد شرکت‌های چینی برای تولید گوشی‌های رول‌شونده پیش‌قدم شده‌اند. البته درنهایت باید منتظر بمانیم تا ببینیم این گزارش غیررسمی به واقعیت تبدیل خواهد شد یا خیر. هنوز چیزی به‌صورت رسمی در این زمینه اعلام نشده است.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا