موبایل

وان پلاس 12 به قابلیت هوش مصنوعی AI Eraser مجهز شد

وان پلاس ویژگی هوش مصنوعی جدیدی با نام AI Eraser را برای گوشی‌های منتخب خود ازجمله وان پلاس 12 و وان پلاس Open ارائه کرده است که با آن می‌توان موارد ناخواسته یک عکس را حذف کرد. این شرکت همچنین اعلام کرد که قصد دارد در سال جاری ویژگی‌های هوش مصنوعی بیشتری ارائه کند.

در چند ماه گذشته بسیاری از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند تلاش کردند تا قابلیت‌‌های هوش مصنوعی را به محصولات خود اضافه کنند، اما وان‌پلاس 12 بدون تمرکز بر این فناوری معرفی شد. حالا این شرکت در اطلاعیه‌ای به 9to5Google اعلام کرده که ویژگی AI Eraser از این ماه برای برخی گوشی‌ها ازجمله وان پلاس 12 و 12R عرضه خواهد شد.

قابلیت هوش مصنوعی AI Eraser وان پلاس 12

درست مانند قابلیت Magic Eraser گوگل، این ویژگی هوش مصنوعی نیز برای حذف عناصر یک عکس کاربرد دارد. این ویژگی در برنامه گالری OnePlus Photos قابل استفاده خواهد بود.

در بیانیه وان پلاس آمده است:

«با بهره‌گیری از قدرت هوش مصنوعی و مجموعه‌ای از الگوریتم‌های پیشرفته، AI Eraser به کاربران این امکان را می‌دهد تا به راحتی اشیای ناخواسته درون تصاویر را از گالری عکس انتخاب و حذف کنند. پس از اینکه کاربر برخی از اشیا مانند عابران پیاده، سطل زباله یا عیوب تصویر را برجسته کرد، هوش مصنوعی ناحیه انتخاب‌شده را تجزیه‌وتحلیل می‌کند و به‌طور خودکار یک پس‌زمینه جایگزین می‌سازد که به‌صورت یکپارچه با محیط اطراف ترکیب می‌شود و در عین حال با سبک کلی تصویر مطابقت دارد.»

OnePlus می‌گوید که این ویژگی در تمام مناطقی که دستگاه‌های زیر فروخته می‌شود، قابل دسترس است:

  • وان پلاس 12
  • وان پلاس 12R
  • وان پلاس Open
  • وان پلاس 11
  • وان پلاس نورد CE 4

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا