موبایل

وان پلاس ظاهراً روی باتری 7000 میلی‌آمپر با وزن و ضخامت کم کار می‌کند


گوشی Ace 3 Pro وان پلاس عملکرد قدرتمندش را با باتری 6100 میلی‌آمپرساعتی ترکیب می‌کند و روی کاغذ عمر باتری‌ طولانی ارائه می‌دهد. بااین‌حال ممکن است این برند چینی همین‌جا متوقف نشود و قصد ساخت باتری با ظرفیت بیشتر را هم داشته باشد.

به گزارش منبعی آگاه به نام «دیجیتال چت استیشن» در شبکه اجتماعی ویبو، وان پلاس دارد باتری با ظرفیت 7000 میلی‌آمپرساعت را توسعه می‌دهد. جالب آنکه این باتری می‌تواند در گوشی‌های میان‌رده نیز به‌ کار رود.

البته قبلاً نیز چند گوشی خاص، مثل گلکسی F62 و گلکسی M51 سامسونگ، نیز با باتری 7000 میلی‌آمپرساعتی عرضه شده بودند. حتی برندهای دیگر نیز گوشی‌هایی بزرگ با باتری‌های 10,000 یا حتی 20,000 میلی‌آمپرساعتی وارد بازار کرده بودند، بااین‌حال اکثر این دستگاه‌ها طراحی ضخیم و وزن زیادی دارند. به همین دلیل بسیاری از گوشی‌های اندرویدی اخیر، به باتری بیش از 5000 میلی‌آمپر مجهز نشده‌اند.

تأثیر باتری پیشرفته و سبک در ضخامت و وزن گوشی Ace 3 Pro وان پلاس

بااین‌حال، وان پلاس اخیراً باتری مبتنی‌بر سیلیکون را به‌‌جای بخشی از فناوری به‌اصطلاح Glacier Battery در گوشی Ace 3 Pro معرفی کرده است. باتری‌های مبتنی‌بر سیلیکون معمولاً چگالی بالاتری نسبت به باتری‌های سنتی دارند که ظرفیت بیشتری در بدنه کوچک‌تر فراهم می‌کنند.

برای مثال، Ace 3 Pro کمتر از 9 میلی‌متر ضخامت دارد و وزنش 207 گرم است. این دستگاه این ضخامت و وزن نسبتاً پایین را مدیون باتری پیشرفته‌اش است؛ بنابراین منطقی است که ضخامت و وزن نهایی گوشی با باتری سیلیکونی 7000 میلی‌آمپرساعتی افزایش چشمگیری نداشته باشد.

وان پلاس Ace 3 Pro
وان پلاس Ace 3 Pro

OnePlus تنها شرکتی نیست که باتری‌های مبتنی‌بر سیلیکون در گوشی‌های خود دارد. سایر رقبا مانند آنر و شیائومی نیز گوشی‌هایی با این فناوری عرضه کرده‌اند؛ بنابراین دستگاه‌های نسل بعد برندهای دیگر نیز ممکن است باتری بزرگ‌تر یا همان ظرفیت باتری را در اندازه کوچک‌تر ارائه دهند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا