موبایل

مقام هندی برای بازیابی گوشی خود، آب یک سد را تخلیه کرد! + عکس


گوشی یک مقام هندی که به سد «خرکاتا» رفته بود، در حین گرفتن سلفی به داخل منبع عظیم آب این سد افتاد. درنتیجه او دستور داد تا دو میلیون لیتر از آب این منبع عظیم را خالی کنند تا بتواند موبایل خود را پیدا کند. حالا خبر رسیده که او به‌خاطر این اقدام از مقام خود تعلیق شده است.

به گزارش BBC، «راجش ویشواز»، بازرس تغذیه دولت هند، درحال گرفتن سلفی در سد خرکاتا در یکی از ایالت‌های مرکزی هند بود که گوشی از دستش درون آب افتاد. او ابتدا از غواصان خواست تا موبایلش را پیدا کنند، اما زمانی که از این طریق راه به جایی نبرد، دستور داد تا میلیون‌ها لیتر آب این سد را تخلیه کنند.

ویشواز مدعی است که گوشی هوشمند او حاوی اطلاعات حساس دولتی بوده. این مقام هندی می‌گوید به‌صورت کلامی از یکی از مسئولان اجازه تخلیه بخشی از آب سد را گرفته بود و تصور می‌کرد که این کار موجب افزایش دسترسی کشاورزان محلی به آب بیشتر می‌شود.

ویشواز درنهایت حدود دو میلیون لیتر آب این سد را تخلیه کرد تا موبایل سامسونگ 1200 دلاری خود را به‌دست بیاورد و موفق به انجام این کار شد. بااین‌حال، ظاهراً ورود آب به دستگاه، این گوشی را خراب کرده بود.

به‌دنبال این اتفاق، ویشواز حالا از مقام خود تعلیق شده؛ چرا که به سوءاستفاده از موقعیت و هدردادن این حجم عظیم آب متهم است. او در بیانیه‌ای سوءاستفاده از موقعیت خود را رد کرده و می‌گوید آبی که تخلیه شده است، مربوط به بخش سرریز سد بوده و قابل استفاده نبوده است.

روزنامه Times of India می‌گوید این آب هدررفته می‌توانست در گرمای تابستان برای آبیاری حدود 600 هکتار زمین استفاده شود. منتقدان مدعی‌اند در دوره‌ای که مردم برای تأمین آب خود به تانکرهای آب وابسته‌اند، چنین اقداماتی نباید قابل پذیرش باشد.Source link

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا