موبایل

فروش یک آیفون نسل اول آکبند با قیمت 190 هزار دلار!

با فروش یک آیفون نسل اول آکبند با 4 گیگابایت حافظه داخلی طی یک حراجی شاهد ثبت رکورد جدیدی با قیمت 190 هزار دلار در این زمینه بودیم.

طی چند ماه اخیر فروش چندین آیفون نسل اول آکبند در حراجی‌های گوناگون سروصدای فراوانی به‌پا کرده؛ بااین‌حال حالا فروش یک آیفون نسل اول آکبند با 4 گیگابایت حافظه داخلی رکورد جالبی از خود به جای گذاشته است. قبل از فروش این آیفون، رکورد در اختیار گوشی بود که در فوریه 2023 (اسفندماه 1401) با قیمت نجومی 63 هزار دلار طی یک حراجی فروخته شده بود. درحالی‌که طبق انتظارات بعد از این فروش، نمونه‌های بعدی نیز باید با قیمت نجومی به فروش می‌رسید؛ در آوریل امسال هم یک آیفون نسل اول آکبند با قیمت 18 هزار دلار به‌فروش رفته بود.

حالا اما یک دستگاه آیفون نسل اول آکبند با 4 گیگابایت حافظه داخلی طی یک حراجی با قیمت نجومی 190,372,80 دلار فروخته شد تا یک رکورد جهانی جدیدی به ثبت برسد. شایان توجه است که نسل اول آیفون در سال 2007 عرضه شد و قیمت نسخه 4 گیگابایتی‌اش معادل 499 دلار بود. لذا ارزش جدیدترین نمونه به‌فروش رفته آن صدها برابر رشد داشته است.

بیشتر بخوانید: کمیاب‌ترین آیفون تاریخ با قیمت نجومی 100 هزار دلار به مزایده گذاشته‌ می‌شود

بیشتر بخوانید ...   رشد 50 درصدی فروش اپل در بازار هند ؛ افزایش درآمد تا 6 میلیارد دلار در سال!

رکوردشکنی با فروش یک آیفون نسل اول آکبند

حراجی مربوط به این آیفون از سوی LCG Auctions صورت گرفته است. طبق پیش‌بینی این مرکز آیفون نسل اول آکبند با 4 گیگابایت حافظه داخلی با قیمت 50 تا 100 هزار دلار باید به‌فروش می‌رسید. این حراجی طی روز 30 ژوئن با قیمت اولیه 10 هزار دلار آغاز و تا پیش از اینکه فروخته شود، بالاترین پیشنهاد کمتر از 42 هزار دلار بود.

فروش یک آیفون نسل اول آکبند

بااین‌حال چندین ساعت قبل از پایان حراجی، پیشنهادها تغییر قابل‌توجهی داشتند. درحقیقت تقاضا جهت خرید این آیفون منجر شد تا در ابتدا قیمت پیشنهادی به 67 هزار دلار و سپس به 158,644 دلار دست یابد. درحالی‌که بسیاری تصور داشتند که این آیفون با این قیمت فروخته شود، اما در پایان یک خریدار آن را با قیمت 190 هزار دلار به‌دست آورد.

بنابراین آیفونی که اوایل سال جاری میلادی با قیمت 63 هزار دلار به‌فروش رسید، دیگر گران‌ترین آیفون نسل اول آکبند نبوده و اختلاف آن با گران‌ترین نسخه به بیش از 100 هزار دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید:

دیدگاه شما در خصوص رکوردشکنی با فروش یک آیفون نسل اول آکبند چیست؟ نظرات خود را در بخش کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید و اخبار تکنولوژی را با تکراتو دنبال کنید.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا