موبایل

سری آیفون 16 شاید با تغییراتی در سیستم فیس آیدی همراه شود


مدل‌های آیفون 16 قرار است اواخر امسال معرفی و عرضه شوند. تا الان شایعات مختلفی درباره طراحی گوشی‌های نسل بعد اپل منتشر شده است؛ مانند تغییر چینش دوربین‌ها. البته شاید در فیس آیدی نیز شاهد تغییراتی باشیم.

به‌ گزارش دیجی‌تایمز، Face ID در سری آیفون 16 احتمالاً نسبت به نسل‌های قبل متفاوت خواهد بود. رسانه انگلیسی تلگراف شش هفته پیش گزارش داد شرکت Coherent، تأمین‌کننده اجزای فیس آیدی، در نظر دارد پس از برهم‌خوردن قرارداد با یک مشتری بزرگ، کارخانه‌اش در نیوتون آیکلیف، شهری کوچک در انگلستان، را بفروشد یا کاربری آن را تغییر بدهد. گمان می‌رود این معامله قرار بود با اپل امضا شود. طبق این گزارش انتظار می‌رفت کوپرتینویی‌ها در سیستم Face ID مدل‌های آیفون 16 تغییرات بزرگی ایجاد کنند.

مشخص نیست اپل می‌خواهد چه تغییراتی در سیستم فیس آیدی سری گوشی‌های نسل بعد خود ایجاد کند. شایعات اولیه حاکی از آن بود که مدل‌های آیفون 16 پرو می‌توانند سیستم Face ID در زیر صفحه‌نمایش داشته باشند اما «راس یانگ»، منبع معتبر صنعت نمایشگر، اعلام کرد فعلاً این تغییر محتمل به‌ نظر نمی‌رسد.

فیس آی دی آیفون 16

تغییر فیس آیدی در آیفون 16 برای کاربران مزایای جدیدی خواهد داشت؟

هنوز ممکن است فیس آیدی در مدل‌های آیفون 16 تغییرات دیگری هم بکنند اما مشخص نیست این تغییرات پیشرفت‌های قابل‌توجهی، مانند احراز هویت سریع‌تر، ایجاد می‌کند یا خیر. اپل معمولاً در نسل‌های جدید آیفون‌ها تغییراتی در اجزای داخلی ایجاد می‌کند و این موارد همیشه به ویژگی‌های جدید یا مزایای آشکار دیگری برای مشتریان منجر نمی‌شود.

درمجموع، می‌توانیم انتظار تغییرات احتمالی مرتبط با Face ID در مدل‌های iPhone 16 داشته باشیم اما فعلاً جزئیات مبهم‌اند. احتمالاً این موضوع تا قبل از سپتامبر (زمان معرفی گوشی‌های نسل جدید اپل) شفاف‌تر می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا