موبایل

خارق‌العاده‌ترین 15 سال زندگی من بود


«جانی آیو»، مدیر سابق طراحی اپل، به‌تازگی درباره کار با شریک خلاق خود، «استیو جابز» صحبت کرده است. به گفته این طراح افسانه‌ای اپل، وقتی این دو نفر سال 1997، اولین‌ بار با یکدیگر ملاقات کردند، بی‌درنگ با هم صمیمی شدند. آن‌ها تا زمان مرگ جابز در 2011 به هم نزدیک بودند و آیو آن 15 سال را شادترین و خارق‌العاده‌ترین سال‌های زندگی‌اش می‌داند.

جانی آیو در مصاحبه با پادکست «Life in Seven Songs» گفت اگرچه سال‌ها در اپل کار کرده، بهترین سال‌های او دوره‌ای بود که با استیو جابز، یکی از بنیان‌گذاران فقید اپل، همکار بود. آیو 1992 زمانی که جابز موقتاً از اپل کناره‌گیری کرده بود، کارش را در این شرکت آغاز کرد اما طراح سابق آیفون، آیپد، ایرپاد و مک‌بوک می‌گوید جرقه خلاقیتش بلافاصله زمانی زده شد که این دو سرانجام بعد از پنج سال با هم آشنا شدند.

خاطرات جانی آیو درباره استیو جابز

جانی آیو درباره بازه زمانی 1992 تا 1997 که با جابز آشنا شد، می‌گوید:

«قبل از بازگشت استیو، چیزهای زیادی یاد گرفتم اما آن زمان، مشخص نبود درحال یادگیری هستم. همه‌چیز دردناک بود.»

بااین‌حال به گفته آیو، پشت‌سرگذاشتن آن «سال‌های بسیار سخت» لازم بود تا او به طراح مشهور امروزی تبدیل شود. آیو دوره همکاری‌اش با جابز در اپل –از 1997 تا 2011– را «شادترین و خارق‌العاده‌ترین 15 سال زندگی» خود توصیف کرد. برخلاف چند سال اول که بدون جابز سپری شد. او گفت پس‌ازآن، یادگیری در اپل واضح‌تر شد.

او درباره استیو جابز می‌گوید:

«او کسی بود که تقریباً بدون فکر و دردسر می‌توانست احساسات و برداشت‌های واقعاً پیچیده از ایده‌ها و فرصت‌ها را توصیف کند.»

جابز در سال 2011 از سمت مدیرعاملی کناره‌گیری کرد و همان سال نیز از دنیا رفت. جانی آیو تا 2019 در اپل ماند. جانی آیو مرگ جابز را «فقدان بسیار بزرگ» می‌داند:

«احساس می‌کردم کسی را از دست داده‌ام که مظهر شیوه‌ای از تفکر درباره خلق‌کردن بود؛ شیوه‌ای برای اندیشیدن به اهمیت فرهنگ، مردم و جامعه.»

جانی آیو همچنین گفت قدردان سال‌هایی است که کنار استیو جابز گذرانده است:

«روزی نیست که به یاد او یا فقدانش نباشم. روزی نیست که قدردان آن زمانی که دور هم جمع شدیم و چیزهایی یاد گرفتم و کشف کردیم، نباشم.»

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا