موبایل

تنها راهکار برای کاهش فاصله با رقبا، استفاده از تراشه‌های داخلی است


در جریان کنفرانس جهانی رایانش ۲۰۲۳، «خو ژیجون» نایب رئیس هوآوی اعلام کرد که تنها راهکار برای رفع شکاف و فاصله این شرکت با سایر رقبا استفاده از محصولات خود هواوی است.

وی در این کنفرانس به این نکته اشاره کرد که تراشه‌ها، سرورها و رایانه‌های هواوی از شرکت‌های رقیب عقب‌تر هستند و هواوی باید بتواند این فاصله را کاهش دهد.

هواوی برای رقابت در بازار باید از تراشه‌های اختصاصی خود استفاده کند

خو ژیجون استدلال می‌کند که اگر هواوی از تراشه‌‌های اختصاصی خودش استفاده نکند، فاصله‌ و شکافش با سایر رقبا بیشتر خواهد شد. اما اگر این شرکت از تراشه‌های ساخت هواوی، آنهم در مقیاس وسیعی استفاده کند، می‌تواند به پیشرفت‌های خوبی در حوزه محصولات خود دست پیدا کند و کل فناوری و محصولات شرکت را ارتقا دهد که این موضوع می‌تواند کمک کند تا هواوی درنهایت به شرکت‌های خارجی برسد.

وی همچنین به این موضوع اشاره کرد که صنعت رایانش چین در حال حاضر در حال پیشرفت است و هواوی باید بتواند در همه حوزه‌ها هم‌پای رقبا پیش برود. علاوه بر این، خو ژیجون بر اهمیت ایجاد یک اکوسیستم واحد در صنعت رایانش و آن هم به‌صورت مستقل در چین تأکید کرد. او معتقد است که چنین رویکردهایی برای توسعه پایدار ضروری است و باید براساس فرآیندهای تولید تراشه‌های موجود ساخته شود. به‌علاوه او در جریان کنفرانس مربوطه به این موضوع نیز اشاره کرد که تراشه‌ها باید برمبنای زیست محیطی ساخته شوند.

هواوی سرانجام و پس از مدت‌ها وقفه، گوشی هوشمند میت ۶۰ را با پشتیبانی از شبکه 5G به بازار عرضه کرد. سری میت ۶۰ از تراشه کرین بهره می‌برد که با فناوری ۷ نانومتری توسعه یافته است. با این وجود، نقطه عطف مهمی برای هواوی محسوب می‌شود.

در حالی که تراشه کرین جدید به اندازه رقبای خود پیشرفته نیست، اما گامی موثر در مسیر حرکت هواوی محسوب می‌شود.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا