موبایل

برخی از پاوربانک‌های USB-C با آیفون 15 کار نمی‌کنند

اپل امسال پورت USB-C را به نسل جدید گوشی‌های پرچمدارش یعنی آیفون 15 اضافه کرد. در حالی که انتظار می‌رود که این دستگاه‌ها را بتوان با کابل‌ها و پاوربانک‌های USB-C شارژ کرد، اما براساس گزاش کاربران ظاهراً برخی از پاور بانک‌ها به درستی آیفون 1‌5 اپل را شارژ نمی‌کنند.

همانطور که کاربران Reddit و انجمن‌های MacRumors اشاره کرده‌اند، تمام پاوربانک‌های USB-C موجود را نمی‌توان با گوشی‌های آیفون 15 استفاده کرد که احتمالاً دلیل آن ویژگی شارژ معکوس آیفون است. به گفته کاربران، در برخی موارد گوشی شارژ نمی‌شود و در برخی موارد دیگر آیفون 1‌5 پاور بانک را شارژ می‌کند.

مشکل شارژ آیفون 15 با پاوربانک

طیف وسیعی از پاوربانک‌های موجود در بازار تحت تأثیر این موضوع قرار گرفته‌اند. یکی از نسخه‌هایی که کاربران به آن اشاره کرده‌اند، پاوربانک Anker PowerCore Slim 10K PD است و مشتری اپل پس از گزارش مشکل خود با Anker مطلع شده است که تنها راه برای شارژ کردن آیفون توسط پاور بانک استفاده از پورت USB-A است.

«به‌نظر می‌رسد با توجه به عملکرد شارژ معکوس سری آیفون 15، شارژ از طریق Anker PowerCore Slim 10k PD تحت تأثیر قرار خواهد گرفت و در حال حاضر راه‌حلی برای آن وجود ندارد. تنها راه برای شارژ آیفون استفاده از پورت USB-A است.

Anker آزمایش‌های بیشتری را روی تمام پاوربانک‌ها انجام می‌دهد تا ببیند آیا مشکل در برخی از پاوربانک‌ها وجود دارد یا خیر و سعی می‌کند راه حلی برای آن پیدا کند.»

گوشی‌های آیفون از طریق پورت USB-C و قابلیت شارژ معکوس خود می‌توانند اپل واچ، ایرپاد یا آیفون دیگری را شارژ کنند و احتمالاً این عملکرد روی برخی از پاوربانک‌ها نیز تأثیر می‌گذارد. به نظر می‌رسد اکثر پاوربانک‌های USB-C با Power Delivery، از جمله تعدادی از مدل‌های آزمایش شده توسط MacRumors، به درستی کار می‌کنند، اما دارندگان آیفون 15 باید توجه داشته باشند که برخی از آن‌ها ممکن است سازگار نباشند.

بیشتر بخوانید ...   مشخصات کامل هواوی نوا 11 SE افشا شد + عکس

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا