موبایل

آپدیت One UI 6.1، محافظت نمایشگر OLED از سوختگی را بازمی‌گرداند

سامسونگ با آپدیت One UI 6.0 چندین ویژگی و بهینه‌سازی جدید به محصولاتش اضافه کرد. بااین‌حال، یک ویژگی حیاتی یعنی محافظت در برابر سوختگی نمایشگر را برای گوشی‌ها و تبلت‌های مجهز به OLED حذف کرد. سامسونگ وعده داده بود که این ویژگی را با یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری بازگرداند و حالا این شرکت با آپدیت One UI 6.1 در برخی گوشی‌ها این ویژگی کاربردی را اضافه کرده است.

چند روز پیش، سامسونگ آپدیت One UI 6.1 را برای سری گلکسی S23، گلکسی زد فلیپ 5، گلکسی زد فولد 5 و سری گلکسی تب S9 منتشر کرد. حالا به گزارش SamMobile درکنار اضافه‌شدن چندین ویژگی هوش مصنوعی و برخی قابلیت‌ها و انیمیشن‌‌های جدید، One UI 6.1 محافظت در برابر سوختگی صفحه نمایش OLED را به این گوشی‌ها بازمی‌گرداند.

محافظت در برابر مشکل سوختگی پیکسل در آپدیت One UI 6.1

همانطور که در این گیف مشاهده می‌کنید، وقتی نمایشگر OLED گلکسی S23 دچار سوختگی یا جاماندگی تصاویر می‌شود، می‌توان آن را اصلاح کرد.

تاکنون قابلیت رفع مشکل سوختگی OLED تنها روی سری گلکسی S23 آزمایش شده است و هنوز مشخص نیست که آیا این ویژگی در سری گلکسی زد فلیپ 5، گلکسی زد فولد 5 و سری گلکسی تب S9 نیز وجود دارد یا خیر. بااین‌حال، به احتمال فراوان این ویژگی در این چند گوشی و تبلت نیز با آپدیت One UI 6.1 اضافه شده است.

آپدیت One UI 6.1 سامسونگ برای مدل‌های منتخب ازجمله خانواده گلکسی S23 عرضه شده است. این به‌روزرسانی در کنار ویژگی‌های نرم‌افزاری جدید، هوش مصنوعی Galaxy AI را نیز به این گوشی‌ها آورده و فعلاً به‌صورت رایگان در دسترس کاربران قرار گرفته است. سامسونگ قصد دارد از طریق این به‌روزرسانی، تعداد کاربران Galaxy AI را به بیش‌ از ۱۰۰ میلیون نفر برساند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا